Eskişehir Odunpazarı Turu

Yaz bitiyor, izinleriniz belki bitti ama tatil olanaklarınız bitmedi. Sonbaharda hala havalar güzel, hala hafta sonlarınız sizin. Tatil.com size çok sayıda kültür turu fırsatı bir arada sunuyor. Son yılların en favori turlarından biri olan Eskişehir Odunpazarı turu da onlardan biri.

Eskişehir Odunpazarı Turları

Eskişehir, İç Anadolu Bölgemiz’de bulunan güzel bir illimiz, her geçen gün de daha güzelleşiyor. Ortasından Porsuk Çayı geçen Eskişehir, ayrıca tam bir üniversite kenti. Anadolu Üniversitesi sayesinde hep cıvıl cıvıl. Eskişehir’in kendine özel birçok şeyi var. Met helvası, nuga helvası, haşhaşlı çörek, kalabak suyu, çiğbörek ve lületaşı bilhassa meşhurdur. Eskişehir’in tarihi MÖ 14. yüzyılda Hittilere kadar uzanır. Eskişehir’de Frigya, Bizans, Anadolu Selçukluları ve Osmanlıların izlerini bulabilirsiniz. Eskişehir tam bir kültür kenti ve kültür turları için biçilmiş kaftan.

Eskişehir Turu

Kültür turları bir bölgeyi belli bir program dahilinde en ince tarihi, doğal ve kültürel ayrıntısına kadar gezmeyi, görmeyi, tanımayı hedefler. Tatil.com Eskişehir tur programı sizi oldukça tatmin edecek. İki günlük programda neler göreceksiniz neler! Odunpazarı’nda koruma altındaki eski Osmanlı evleriyle ünlüdür. Burada rengarenk restore edilmiş evlerin arasında keyifle dolaşacak ve köy kahvelerinde lezzetli dibek kahvesini tatma şansı elde edeceksiniz. Bu evler iki üç katlı ve kalabalık ailelere uygun şekilde geniştir. Eskişehir’in en çok turist çeken yerlerindendir. Eskişehiri kuşbakışı izleyebileceğiniz şahin tepesi de duraklarınız arasında. Porsuk Çayı’nda giden gondolları görünce Venedik’le benzerliğine şaşırıp kalacaksınız. Tura Porsuk Çayı’nda tekne turu da dahil. Çağdaş Cam Sanatları Müzesi’nde cam eşyaların yapımını bizzat izleyebileceksiniz. Sazova Bilim ve Kültür Parkı masal diyarı gibi. Şato, korsan gemisi ve buharlı tren bile var. Deney odasıysa çocukların favorilerinden. Üniversite gençliğinin adresiyse Haller Gençlik Merkezi. Kocaman Kent Park’ta da yapay bir ada ve yapay bir plaj bile var. Sularında gerçek balıklar yüzüyor, hem de envai çeşit!

Eskişehir Turu

Tatil.com Eskişehir Odunpazarı turları bu bölgeyi en keyifli ve en ayrıntılı şekilde gezmenizi sağlıyor. Ama elbette tek seçeneğiniz o değil. Tatil.com’da daha birçok kültür turu sizi bekliyor: Beypazarı Göynük turu, Kapadokya turu, Batı Karadeniz turu…

İstediğiniz turu satın almak çok kolay. Online rezervasyon sistemimizi kullanarak veya Müşteri Hizmetlerimizi arayarak birkaç dakika içinde işlemlerinizi halledebilirsiniz.

Unutmadan, kültür turlarına bol bol yürümek de dahil genelde. O yüzden rahat ayakkabılar ve hava değişiminize karşı ceket veya hırka gibi bir kıyafet almayı unutmayın. İyi eğlenceler!

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir