19 Mayıs Tatilinde Kapadokya'da Olmak İçin 8 Neden

Türkiye’nin en etkileyici, en mistik ve en ilgi çekici turistik bölgelerinden biri olan Kapadokya, birçoğumuzun bildiği ya da bilmediği tüm yönleriyle mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri… Biz de önümüzdeki 19 Mayıs tatilini fırsat bilerek şehrin kaosundan uzaklaşıp, UNESCO Kültür Mirası listesinde yer alan bir Kapadokya masalına kendinizi bırakmanız için 8 neden ile karşınızdayız.

1) Kızılvadi’nin büyüleyici doğal atmosferi arasında yürüyüş yapmak size çok iyi gelecektir.

Kapadokya Kızılvadi

2) Aşk Vadisi’nin etkileyici atmosferine mutlaka tanıklık etmelisiniz.

Askvadisi_Kapadokya

3) Bisiklete atlayıp, Kapadokya‘nın harika doğasının içinde bir uçtan bir uca gezmenin keyfini yaşamalısınız.

Kapadokya_Kanyon

4) 1500 yıl önce keşişlere ev sahipliği yapan ve kayaların oyulmasıyla oluşturulan Bezirhane’nin benzersiz akustiği ve atmosferinde konser keyfi yaşamanın tadını çıkartmalısınız.

5) 21 Mayıs gecesinde, Kapadokya’nın bir başka güzelliği olan Kızılvadi’de eşsiz dolunay manzarasını izleyebilirsiniz.

Kapadokya_Dolunay

6) Tadına doyamayacağınız birbirinden lezzetli yöresel yemeklerin keyfini çıkartabilirsiniz.

7) Kapadokya tatiliniz sırasında unutamayacağınız yerlerden biri de Ihlara Vadisi’dir. Dünyanın 2. büyük kanyonu olma özelliğini taşıyan Ihlara Vadisi’nin 14 km uzunluğu ve kimi yerlerde 100 metrelik derinliği bulunmaktadır. Hafızanızdan atamayacağınız bu doğa harikasına mutlaka tanıklık etmelisiniz.

ihlara_vadisi

8) Kapadokya denildiğinde birçok kişinin aklına ilk olarak o gökyüzünü bir şölene dönüştüren balonlar gelir. Siz de Kapadokya’nın büyüleyici doğasına ve mistik güzelliğine gökyüzünden tanıklık edebilir ve gökyüzünde unutulmaz bir tura çıkabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir