19 Mayıs Tatilini Değerlendirin

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkıp milli mücadeleyi başlatmasının 98. yıl dönümünü kutlayacağımız 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı haftanın son çalışma günü olan Cuma gününe denk geliyor. Bu da çalışanların çifte bayram yaşayacağı anlamına geliyor. Özellikle 2017 yılının resmi tatiller açısından gereğinden fazla kısır olduğu gerçeğini göz önünde bulundurursak hafta sonuyla bağlanan bu üç günlük resmi tatilin hakkını vermek gerekir diye düşünüyoruz. Henüz 19 Mayıs tatiline hatırı sayılır bir süre bulunurken tatil planlarını yapmaya başlamak gerek. Nereden başlayacağınızı henüz bilmiyorsanız şu an doğru yerdesiniz. 19 Mayıs tatilini değerlendirmeniz için alternatif fikirleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Şehrin Gürültüsünden Uzaklaşın!
Hayatını büyük şehirlerde sürdüren pek çok kişinin yaşadığı sorunların birçoğu şüphesiz ki şehrin kendisinden kaynaklanıyor. Şehrin gürültüsünden, karmaşasından ve stresinden bunalan pek çok insan da bu sorunlardan uzaklaşmak için en ufak fırsatları bile kolluyor. Tam da bu fırsatı yakalamışken şehirden uzak ama ulaşımı kolay ve de doğal güzellikleri ile ön plana çıkmış destinasyonlara bir şans vermek gerekir diye düşünüyoruz. Ağva, Şile, Kumburgaz, Silivri gibi İstanbul şehir sınırlarının içindeki destinasyonları ya da Kartepe, Maşukiye, Sapanca, Bursa, Çanakkale, Assos ve Bolu gibi nispeten daha uzak destinasyonları keşfe çıkmak için Yakın Bölge Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Bu güzel destinasyonlar arasında kararsız kaldıysanız size şefin menüsü olarak 3 günlük Assos tatili öneriyoruz. 🙂
Assos’ta denizin, güneşin ve doğanın tadını doya doya çıkarabilir; Assos Antik Kenti, Behramkale Köyü, Adatepe Köyü ve Yeşilyurt Köyü gibi tarihi özellikli mekanları gezi planınıza ekleyebilir ve Assos’un dikkatleri cezbeden tarihine kısa bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Doğa ve tarihin eşsiz bir uyum yakaladığı Assos’u keşfetmekten kıvanç duyacaksınız!

Assos

Yaşadığınız Şehri Keşfe Çıkın!
Üç günlük tatil size oldukça kısa gelebilir ancak keyfini çıkardıkça tatilin de uzadığını göreceksiniz. Keyfi çıkarmak için şehirden uzaklaşmanıza bile gerek kalmayabilir. Yaşadığınız şehirde de tatil yapabilirsiniz. Üstelik Şehir Otelleri ucuz fiyat olanakları ile evinizdeyken harcayacağınız tutarın çok da üzerine çıkmadan ufak bir tatil yapmanıza ve de belki uzun süredir yaşadığınız şehri yeniden keşfetmenize olanak sağlayacaktır.
Farklı şehirleri keşfetmek isterseniz sizlere 19 Mayıs ruhunu yaşamanız için Ankara Otellerini önereceğiz. Ankara’da Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı olan Anıtkabir, Ankara Kalesi, Anadolu Arkeoloji Müzesi, Etnografya Müzesi, TBMM’nin eski yapılarında kurulan Kurtuluş Savaşı Müzesi ve Cumhuriyet Müzesi gezilebilecek tarihi özellikli yapıların başını çekmektedir. Ankara’da kendinizi doğanın rahatlatıcı ellerine bırakmak isterseniz Atatürk Orman Çiftliği’ni gezi planınıza ekleyebilirsiniz. Şehir Otellerinden birinde yapacağınız konforlu konaklamayı en uygun fiyatlarla satın almak için sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın!

Ankara

Farklı Kültürlerle Tanışın!
19 Mayıs tatilinin kısa oluşu size ket vurmasın! Günümüz şartlarında dünya aslında çok da büyük değil. Onu keşfetmek için ufak da olsa bir adım atmanız gerek yalnızca… Belki bu adımı Avrupa’nın küçük ama bir o kadar da şirin ülkelerinden birine yapacağınız bir yolculukla atabilirsiniz. Belki komşu Yunanistan belki Romanya belki de Slovakya bu ilk adımda tercih edebileceğiniz ülkelerdendir. Bizim bu üç günlük tatilde size önereceğimiz ülke ise Sırbistan olacak. Tarihi yapıları ile dikkat çeken Sırbistan’ı vizesiz olarak keşfedebileceğinizi unutmayın!
420 yıl kadar uzun bir süre Osmanlı Devleti’nin egemenliğinde bulunan Sırbistan’da Osmanlı Devleti’nden kalma izleri hala bulabilirsiniz. Sırbistan’ın başkenti Belgrad’ta Aziz Sava Katedrali, Belgrad Katedrali, Nikola Tesla Müzesi, Kalemegdan (Belgrad Kalesi), Knez Mihailova Caddesi ve Sava Nehri’ni gezebilirsiniz. Yine Novi Sad, Niş, Subotica, Studenica Manastırı, Gamzigrad, Şeytan’ın Şehri, Novi Pazar, Derdap Milli Parkı ve Tara Milli Parkı Sırbistan’ın gezilebilecek başlıca şehir, yapı ve doğal güzellikleridir. Sırbistan geziniz sırasında da tüm konaklama ihtiyaçlarınızı Tatil.com’dan karşılayabilirsiniz. Konforlu Sırbistan Otelleri, her bütçeye hitap edebilen zengin alternatifleri ile misafirlerini beklemektedir.

Belgrad

19 Mayıs tatili için tüm bu alternatifler arasından dilediğinizi seçebilir ya da diğer alternatifler için sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Resmi tatilin kırıntılarını bile aradığımız 2017 yılında üç günlük tatili yakalamışken değerlendirmekten çekinmeyin! Sizin için hazırladığımız fikirler dışındaki alternatif fikirlerinizi yorum olarak belirtmeyi unutmayın. Keyifli tatiller dileriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir