19 Mayıs Yurtdışı Turları

19 Mayıs tatili için plan yapıyorsunuz ama yurtiçi turlar sizi kesmiyor mu? Çok şanslısınız. Çünkü Tatil.com size envai çeşit seçenek sunuyor.

Yurtdışı turu seçerken haklı olarak fiyatına, süresine ve vizesiz olup olmadığına bakacaksınız. Bu kadar seçenek arasından neye karar vereceğiz diye kara kara düşünmeyin. Tatil.com ailesi size yardım etmeye hazır.

Vizesiz Yurtdışı Turları

Şöyle 3-4 gün sürsün ama kesenin ağzını fazla açmayayım, vizeyle de uğraşmayayım diyorsanız:

Yunanistan turu: İki seçeneğiniz var; biri klasik Selanik Kavala turu, diğeri, Yunanistan’daki Türk yerleşimlerinin de gezildiği tur. İkinci turda Selanik ve Kavala’nın yanı sıra Kavala, İskeçe, Gümülcine, Dedeağaç ve İpsala’yı da görme şansınız olacak. Ayrıntılar için tıklayın.

Yunanistan Makedonya turu: Klasik Yunanistan turundaki Selanik ve Kavala’yla birlikte, Manastır, Üsküp, Tetova ve Ohri’yi de ziyaret edeceksiniz. Dileyenler casinodan da yararlanabilir. Ayrıntılar için tıklayın.

Batum turu: Girişini okaliptüs ağaçlarının süslediği Karadeniz kenti Batum’da müzeleri ve meydanları gezecek, dünyanın en eski ve en büyük ikinci botanik parkında türlü türlü bitkileri hayranlıkla seyredeceksiniz.

Tunus turu: Akdeniz’in incilerinden Tunus’ta Tunus Kartaca safari turlarına katılabilirsiniz. Safari meraklıları için kaçırılmayacak fırsat.

Kısa Yurtdışı Turları

3-4 gün sürsün, kesenin ağzını biraz açabilirim, vizeli de olabilir diyorsanız:

Dubai Turları

Dubai turu: Dünyanın 8 harikasından sayılan Palmiye adalarını ve Jumeirah Plajı’nı görebilecek, büyüleyici sualtı odaları da olan Atlantis Otel’in dışarıdan fotoğraflarını çekebileceksiniz. Ciplerle çöl rüzgarlarında gezinti yapabileceksiniz. Renkli Arap gecelerini de unutmamak gerek… Ayrıntılar için tıklayın.

Amsterdam turu: Amsterdam panoramik şehir turunda görecekleriniz Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrandtplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı, tarihi tren istasyonu, Çiçek Market ve dünyaca ünlü elmas fabrikası. Ayrıntılar için tıklayın.

5-6 güne, hatta bir haftaya kadar çıkarım, ödeme konusunda sorun yok, vizeli ya da vizesiz fark etmez diyorsanız:

Kuzey İspanya turu: İspanya’nın muhteşem kiliseleriyle katedrallerini görmek için büyük fırsat. Bilbao, Santander, Gijon, Oviedo, Leon, Lugo, Santiago de Compostela, ziyaret edeceğiniz şehirler. Ayrıntılar için tıklayın.

Barcelona Madrid turu: Boğa güreşi arenaları, Alcazar Sarayı, Kraliyet Sarayı, Toledo Katedrali, San Martin Köprüsü, Toledo’nun en eski sinagogu ve Yahudi mahalleleri göreceğiniz yerlerden sadece birkaçı… Ayrıntılar için tıklayın.

Barselona Madrid Turu

İskoçya turu: Edinburg ve Glasgow gibi ünlü kentleri ziyaret edebilecek, Cesuryürek William Wallace’ın anıtının bulunduğu Stirling Kalesi’ni ve canavarıyla meşhur Loch Ness Gölü’nü görebileceksiniz. Damağınıza bayram ettirecek İskoç viskisi tadımı da cabası…

Bangkok Pattaya Singapur turu: Uzakdoğu’ya hayranlığınızın bin kat artacağı bu turda, Bangkok’taki devasa Buddha heykellerini görebilecek, Wat Traimit Tapınağı’nı gezebilecek, kobra ve piton gibi yılanlarla yapılan ilginç gösterileri izleyebilecek, Pattaya’da timsah ve kaplan fotoğrafları çekebilecek, Mercan Adası’nın turkuvaz sularında yüzebilecek, Singapur’da leopar ve dev yarasa gibi canlılara tanıklık edebileceksiniz.

Langkawi turu: Dalış meraklılarını buraya alalım. Langkawi’nin güneyindeki Pulau Payar sizi çok memnun edecek. Malezya’ya özgü batik ürünler alarak eve döndüğünüzde egzotik rüzgarlar estireceksiniz.

Cape Town Güney Afrika

Güney Afrika turu: Safari meraklıları buraya! Masa Dağı’na teleferikle çıkabilecek, Cape Town ve Johannesburg’u görebilecek, dilerseniz Ümit Burnu ve Bölgesi gezisine de katılabileceksiniz. Hayat boyu unutamayacağınız bir deneyim.

Eh, ne diyelim. Şimdiden iyi tatiller!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı