Alanya Yaz Fırsatları

Temmuz sıcağı iyiden iyiye kendini hissettirirken “Şimdi Alanya’da olmak vardı!” diye iç geçiriyorsanız Tatil.com Alanya Yaz Fırsatları hayalini kurduğunuz tatili gerçeğe dönüştürmeniz için tam da ihtiyacınız olan şey.

Alanya tatili yapmak için birçok nedeniniz var. Haydi sıralayalım:

1. Plajlarda denize girmek ve güneşlenmek mi istiyorsunuz?

Alanya’da çok güzel kumsallara ve pırıl pırıl denizlere sahip plajlar var. Örneğin, Damlataş Plajı ve onun devamındaki Kleopatra Plajı kilometrelerce uzunlukta kumsalıyla dikkat çeker. Bu iki plaj merkeze yakın olmalarından dolayı da ilgi odağıdır. Alanya merkezden biraz uzaktaki İncekum Plajı da birçok tatilciyi ağırlar. Kleopatra Plajı’nın aksine daha sığ olan İncekum’u aileler de sıklıkla tercih eder. Plajlarda başta Almanya olmak üzere birçok ülkeden tatilciye rastlamanız mümkün.

2. Doğal güzellik görmek mi istiyorsunuz?

Alanya deyince ilk akla gelen şey mağaralar. Damlataş Plajı’nın bitişiğindeki Damlataş Mağarası en bilindik mağaralardan. Binlerce yıllık kalıntıları barındıran Dim Mağarası’nı da gezebilirsiniz. Günübirlik tekne turlarına katılırsanız Fosforlu Mağara’yı da görebilirsiniz. Alanya’da irili ufaklı daha birçok mağara bulunuyor. Alanya koyları ve Toroslar’daki mis kokulu yaylalar da es geçilmemeli.

3. Tarihi eser gezmek mi istiyorsunuz?

Alanya merkezde Selçuklular döneminden kalma Alanya Kalesi ilk duraklarınızdan. Kale’nin denize yakın olması sizi yanıltmasın, eğimli bir kayalığın üstüne inşa edildiği için öyle görünür. Kalenin yakınında Kızıl Kule var. Günübirlik tekne turlarıyla Alanya plajlarının yanı sıra kaleyle kulenin aşağısında, aynı döneme ait Tersane’yi görebilir ve içini gezebilirsiniz.

4. Eğlenmek mi istiyorsunuz?

Alanya’nın gündüzü de gecesi de hareketli. Gündüz Kleopatra Plajı’na paralel yolda Ginger’lara binebilir, şehir merkezini gezebilir, çeşitli restoranlarda yemek yiyebilir, çeşitli dükkanlarda alışveriş yapabilirsiniz. Geceleyin açık olan sayısız bar ve kulüpte eğlenceli vakit geçirebilir, gece şovları izleyebilirsiniz.

5. Macera yaşamak mı istiyorsunuz?

Damlataş Plajı ve ve Kleopatra Plajı’nda kaydınızı yaptırarak teknelerle yarım saatte 650 metre yüksekliğindeki Yassı Tepe’ye ulaşabilir ve yamaç paraşütü yapabilirsiniz. Günübirlik jeep safari turlarına da katılabilirsiniz.

Alanya’da bu kadar olanak bir aradayken, hele bir de erken rezervasyon dönemi bitmişken gözünüz sakın korkmasın. Tatil.com Alanya Yaz Fırsatları yılın en hareketli sezonunda %30’lara varan indirimlerle, taksit ve iade seçenekleriyle yüzünüzü güldürecek avantajlar sunuyor. Tatil.com’un sizin için üstün hizmet kalitesi ve en iyi fiyat garantisi gözeterek özenle seçtiği Alanya otelleri her zevke ve her bütçeye hitap edecek çeşitlilikte.

Tatil.com’da yerinizi ayırtmanız çok kolay. Online rezervasyon sistemimizi kullanarak veya 44 68 35 telefon numaralı Müşteri Hizmetlerimizi arayarak kısa sürede kolayca rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Alanya’dan başka yerleri de merak ediyorsanız Tatil.com Yaz Fırsatları sayfasından Ege ve Akdeniz’in en popüler tatil merkezlerindeki otellere göz gezdirebilirsiniz.

Bunlara da göz atın...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir