Atina Notları

Antik çağlardan beri çok önemli bir kültür merkezi olan Atina’nın kuruluş yeri olan Akropolis hakkında farklı birçok mitolojik hikaye anlatılmakta. Fakat bunlardan en yaygın olanı Athena ve Poseidon’un kentin hakimiyeti için mücadele ettiği yer olması ve isminin kentin o yıllardaki koruyucusu olan savaş tanrıçası Athena’dan geldiğidir.

atina

Bütün dünyayı etkisi altına alan Yunan Mitolojisi’nin büyüleyici izlerini taşıyor olmasından dolayı hepimizin dikkatini çeken Atina şehrinin, Olimpiyat Oyunları meşalesinin yanmaya başladığı ilk şehir olduğunu da belirtmek gerek.

Atina şehri; mitolojik tanrıları, efsaneleri, antik tarihi, müzeleri, mimarisi, sabaha kadar süren eğlenceleri ve festivalleriyle bir yurt dışı gezisi yapmak isteyenler için çok hoş lezzetler sunan bir şehirdir. Eğer Atina’ya sizde bir gezi yapmayı düşünüyorsanız, şehir içinde metro ağının çok iyi olduğunu söyleyebiliriz. Böylece şehri gezmeniz, tanımanız oldukça kolaylaşıyor. “Peki ulaşım kolay ama nereleri gezip görmeli?” derseniz Atina’nın görülmesi gereken yerleri bize çok uzun bir liste yaptırabilir ama kısaca değinmek gerekirse; Akropolis başlıca görmeniz gereken çok zengin kalıntılara sahip antik bir bölge; burada tarihin içinde bir yolculuğa çıktığınızı hissedebilirsiniz. Gece eğlenmek istiyorsanız, Monastirak’da ki tavernalara uğramanızı tavsiye ederiz. Athena Nike Tapınağı, Parthenon, Erekhtheion, Proplaion, Plaka, National Archaeological Museum, Syntagma Meydanı, Panathenaic Stadyumu, Gazi, Kolonaki, Parklar vakit ayırıp görmeniz gereken ayrıcalıklı yerler ve anıtlardır.

athina_antik

Şehirde gezilecek görülecek yer çok, bununla birlikte konaklayabileceğiniz yerler arasında bütçenize ve zevkinize göre bir yer bulmanız kolay olmayabilir, bu yüzden size bu konuda da bir kaç öneride bulunmak istiyoruz. Genel olarak Atina’ya gidenlerin sıklıkla tercih ettikleri ve tavsiye edebileceğimiz Atina otelleri: Marina Otel, Aristoteles Otel ve Oscar Otel.

atina_sokakları

Oscar Otel, Atina’nın merkezinde bulunup, metro istasyonu ve Larissa’ya yürüyerek birkaç dakika mesafede olması özelliği ile şehrin kalbinde konaklayabilme ve her yere kolayca ulaşabilme imkanı sunan bir oteldir.
Marina Otel, Atina’nın tarihi bölgelerine daha fazla ilgi duyanlar için uygun bir seçenek olacaktır çünkü tarihi bölgelere konumu itibariyle daha yakındır ve antik şehirleri keşfetmenize kolaylık sağlayan bir konaklama hizmeti sunuyor.
Aristoteles Hotel‘de konforlu 60 odası ile şehir merkezinde konaklama hizmeti sunan tavsiye edeceğimiz otellerden bir diğeridir.

antik_atina

Önerebileceğimiz bu üç otel dışında daha fazla otel incelemek ve size uygun olabilecek farklı otellere bakmak isterseniz, Atina Otelleri sayfamıza göz atabilir size en uygun oteli seçip, online rezervasyon sistemi ile kolay ve hızlı şekilde otelde yerinizi ayırtıp Atina tatili için hazırlıklara başlayabilirsiniz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

İlgini Çekebilir

Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı