Ayvalık Otelleri

Yakın olan ve yılın büyük bölümü tatil için cazibesini koruyan Ayvalık sonbaharda da gözde. Ege atmosferinde huzurlu bir tatil ve uzun kumsallar sevenler için biçilmiş kaftan. Tatil.com Ayvalık otelleri özel indirimlerle sizlerle.

Ayvalık Otelleri

Ayvalık Marmara Bölgesi’de yer alır. Balıkesir’in Edremit gibi turistik bir beldesidir ve Ege Denizi’ne kıyısı vardır. O yüzden Marmara’dan çok Ege’nin ikliminin etkileri görülür. Ayvalık’a ulaşım uçakla Edremit’teki Koca Seyit Havalimanı’ndan transferle, doğrudan otobüs seferleriyle veya özel aracınızla sağlanabilir. Ayvalık adının kökeni yabani bir ayva türü anlamındaki “kidonia”dan geliyor. İlk yerleşimin Midilli veya Girit’in benzer isimli şehirlerinden göçler sonucu olduğu tahmin ediliyor. Antik çağlardan beri Misya, Hitit, Frig, Lidya, Roma ve Osmanlı dahil birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış olan Ayvalık günümüzde de farklı mevsimlerde farklı tatilcileri ağırlıyor.

Ayvalık’ta gezilecek yerler

Ayvalık’ta gezilecek yerler arasında en meşhuru upuzun kumsalıyla Sarımsaklı Plajı’dır. Tertemiz Ege Denizi’ne hayran olan tatilciler merkeze yakın ama daha sakin olan Badavut Plajı’nı da tercih edebilir. Şeytan Sofrası, üzerinde şeytanın ayak izi olduğuna inanılan ve muhteşem manzaraya sahip bir Ayvalık mevkiidir. Sönmüş bir volkanın lavlarından oluşmuştur. Ayvalık ve çevresi adalarıyla da ünlüdür. Cunda Adası, diğer adıyla Alibey Adası da Ayvalık’a yakın olan ve oldukça ziyaret alan bir yerdir. Cunda Adası’nın narin ve sakin görünümünden etkilenmemek imkansız. Ayvalık ve Cunda Adası zeytin ağaçları, zeytini, zeytinyağları ve diğer zeytin ürünleriyle nam salmıştır. Bunları yerinde denemeyi ve evinize götürmeyi unutmayın.

Cunda adası

Tatil.com Ayvalık otellerinde birçok seçenek sizi bekliyor. Özellikle Sarımsaklı Plajı ve Şeytan Sofrası çevresinde çok sayıda otel bulunur. Ayvalık butik oteller yönünden çok zengindir. Ama dileyen konuklar 5 yıldızlı Ayvalık otellerini de tercih edebilir. Ayvalık’ta ulaşım rahattır ve Sarımsaklı Plajı halk plajıdır. Ayvalık uygun fiyatlı bir yerdir ama herşey dahil Ayvalık otelleri ekstra yiyecek ve içecek masrafının önüne geçerek iç huzuruyla tatilinizi geçirmenizi garanti eder. Tatil.com’da Olivera Resort Hotel, Grand Temizel Hotel, Haliç Park Hotel, Ayvalık Beach Hotel gibi birçok Ayvalık oteli sizi bekliyor.

Tatil.com’da yakın bölge otelleri arasında Edremit otelleri de var. Balıkesir’in Ege’ye açılan bu iki kapısında tatil yapmanın keyfine varabilirsiniz.

Rezervasyon yaptırmak için formül basit: İsterseniz online rezervasyon sistemimizi kullanarak veya 44 68 35 telefon numaralı Müşteri Hizmetlerimizi arayarak yerlerinizi ayırtabilirsiniz. Birkaç dakikada dört dörtlük bir tatil edinme fırsatını kaçırmayın!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı