Baştan Başa Balkan Turları

Hepimiz tatilini en iyi şekilde değerlendirelim isteriz; o çok değerli vaktimizi mümkün olduğunca en iyi şekilde geçirebilmek için aylar öncesinde planlar yapmaya başlarız. Bu planlar içinde Balkan turları mutlaka incelenmesi ve düşünülmesi gereken bir seçenektir. Baştanbaşa Balkan Turları size birçok balkan ülkesini görme, her gün farklı bir şehri tanıma ve tatilinizi doyasıya yaşama şansı sunuyor. Balkan ülkeleri bize hem yakın hem de uzak çizgilere sahiptir; keşfedilmesi ve tanınması oldukça heyecan vericidir.

Balkan Turları - Belgrad

Selanik’ten başlayan, Üsküp, Belgrad, Saraybosna, Dubrovnik, Trebinje, Kotor, Budva, St. Stefan, Bar, Ulcin, Arnavutluk ve Makedonya’yı çevreleyen Balkanlar turu sayesinde bu bölgeyi tam olarak görüp tanıyabileceğiniz, eğlenceli aktivitelerle dolu keyifli bir tatil anılarınızda yer bulacaktır. Selanik ve Üsküp’de panoramik şehir turu yapıp taş sokakların ve tarihi binların güzelliğine tanıklık edeceksiniz. Başçarşı, Vardar Nehri, Kurşunlu Han, Saat Kulesi, Makedonya Meydanı, eski ve yeni tren istasyonu da görülecek yerlerden sadece bazılarıdır.

Balkan Turu - Karadağ

Belgrad’da gün batımı manzarasını tarihin içinde seyredebilmek için Belgrad Kalesine gidebilir, Knez Mihailova Caddesi’ni gezebilir, Nikola Tesla müzesini ziyaret edebilirsiniz. Balkanlar turu kapsamında Belgrad’ı gezdikten sonra ertesi gün Saraybosna’ya hareket edip, panoromik şehir turuyla kentin güzelliklerine tanıklık edebileceksiniz. Avrupa’nın en özel çarşılarından başçarşı gezisi ve 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı Latin Köprüsü seyahatinizin durak noktalarından olacaktır. Fatih Sultan Mehmet’in şehre girdiği kapıdan geçip, Osmanlı çeşmesinden su içerek bu nadide şehrin gezisini tamamlayabilirsiniz.

Yeni bir güne Mostar ve Pocitel gezisi ile başlayarak yeni bir yeri görmenin heyecanı ile yollara koyulmanın keyfini hissedeceksiniz. Tarihi dokusu ile korunan ve Türk Köyü olarak bilinen Pocitel’e uğrayayarak Osmanlı tarafından yapılan binalara tanıklık edebilirsiniz. Balkan kentleri arasında en ilgi çekici yer olan Mostar’a geçerek bir Osmanlı mimarisinin şahaseri olan Mostar köprüsünü görüp, bir hatıra fotoğrafıyla bu anı ölümsüzleştirebilirsiniz..

Balkanlar - Saraybosna

Hırvatistan’ın tatil merkezi olan Dubrovnik’e hareket ederek burada da panoramik bir şehir turu yaparak, UNESCO tarafından Dünya Mirasları Listesi’ne dahil edilmiş eski şehir merkezinde bir yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz. Kuleleri, Surları, Manastırları, Sarayı ve şehir kapıları ile görülecek pek çok zenginliğe sahip Dubrovnik sizi oldukça etkileyecektir.

Balkanlar Turları size tecrübeli rehberler eşliğinde harika bir gezi yaptırdıktan sonra serbest zamanlarınızda ise dilediğiniz gibi çevreyi gezebilir, kenti daha yakından tanıma keyfini yaşayabilirsiniz. Balkanların güzellikleri elbette bitecek gibi değildir; Adriyatik Deniz’in incisi Karadağ bir sonraki durağınız olarak kapılarını size açacaktır. Oradan da tarihi ve doğası ile turistlik bir merkez haline gelen Kotor’a geçerek keyifli bir şehir turu da burada yaşayabileceksiniz. Renkli gece hayatı ile Balkanlar’ın ünlü tatil bölgesi Budva’da eğlence sevenler için güzel bir deneyim olacaktır.

Balkanlar Turu - Dubrovnik

Baştanbaşa Balkanlar Turu daha bir çok şehiri sizlerin önüne serecek gezi haritası ile devam edecektir. Arnavutluk ve Makedonya’da bu durakların en dikkat çekici yerlerinden olacaktır. Fark edebileceğiniz üzere Baştanbaşa Balkanlar Turu sayesinde göreceğiniz, tanıyacağınız yerler anlatmakla bitecek gibi değil.

Yurtdışı turları arasında Balkanlar Turu’nun her zaman çok özel bir yeri vardır. Bu benzersiz deneyimi yaşayabilmek için Tatil.com‘un sizlere sunduğu uygun ödeme koşullarını kaçırmayın. Bu benzersiz yolculuk için online rezervasyon sistemimizden ya da 444 68 36 numaralı müşteri hizmetlerinden yerinizi ayırtabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı