Bayramı Bayram Yapan 5 Tatlı Detay

“Nerede o eski bayramlar! ” diyenlerden misiniz?  Zamanında aldığı bayramlık kıyafetlerle uyuyan biriyseniz o zaman doğru yerdesiniz. 😀

Gün geçtikçe eski bayramların tadının kalmadığını düşünenler için 5 tatlı detayı derledik. Okurken yüzünüzde gülücükler oluşturmasını istediğimiz yazımız vesilesiyle, bütün bayramlarınızın şeker tadında geçmesini diliyoruz. Bu yazımız içindeki çocuğu ve bayram neşesini kaybetmeyenlere gelsin. 🙂

1. Aileyle Yapılan Bayram Sabahı Kahvaltısı

Aileyle yapılan kahvaltıların tadı bir başka… Bir de buna bayram sabahı eklenince tarif edilemez bir mutluluk yaratıyor. Kimsenin bir yere yetişmeye çalışmadığı bu kahvaltıda yüzümüzden gülücüklerin eksik olmadığı aşikar. Birlikte olmanın verdiği mutluluk bayramın kendine  has havasıyla birleşince içinizin umutla dolduğunu biliyoruz. Gözlerinizi kapatın ve hayal edin! Bütün sevdiklerinizle birlikte neşeli ve güzel bir sohbete eşlik eden kahvaltı… Mutluluğu hissedebiliyor musunuz?

2. Kapıyı Şeker Toplamak İçin Çalan Çocuklar

“İyi bayramlaaar!” diye bağırarak şeker toplayan çocukların olmadığı bir bayram tam olarak bayram sayılmaz. Kapının yanına özellikle onlar için hazırlanan şekerler, cömert duyguların bu gibi zamanlarda daha yoğun yaşandığının bir kanıtı aslında. Topladığı şekerleri sayan çocukların gözlerindeki mutluluk ise görülmeye değer!

3. Ev Baklavası Ve Zeytinyağlı Yaprak Sarması

Sıra geldi akraba ziyaretlerine… Güzel bir kahvaltının ardından çıktığınız bayram turunda muhakkak karşılaşacağınız ikili: Ev baklavası ve zeytinyağlı yaprak sarması. Bu ikili bayramların olmazsa olmazı. Hele ki bir de baklavanın şerbeti yaprak sarmasına karışınca, tam bir lezzet şöleni… Şekeri, limonu iyi ayarlanmış sarmanın tarçın ve diğer baharatlarla buluşmasının en güzel hali, nişastayla açılmış el emeğinin karıştığı güzelim baklava… Ağzınızın suyu aktı değil mi? 😀

4. Bayramlık Alışverişine Çıkmak

Hangimiz çocukken bayramdan bir gece öncesinde bayramlıklarıyla uyumadı ki, ya da onları giyeceğinin hayaliyle uykuya dalmadı? Hâlâ bayramlık alışverişine çıkmanın sizleri heyecanlandırdığının farkındayız. Bu alışkanlığından vazgeçmiş olanlarınız varsa söylemeliyiz ki çok şey kaçırıyorsunuz. İçinizdeki çocuğu uyandırın ve ailecek yapılacak bayramlık alışverişinin tadını çıkartın!

5. Aileyle Çıkılacak Güzel Bir Tatil

Kim güzel bir tatile hayır diyebilir ki? Aile fertleriyle çıkılmış olan tatilin sonunda birikmiş o güzel anılar… Sizde senelerce aklınızdan çıkartamayacağınız anılarınıza yenilerini eklemek istiyorsanız Türkiye’nin dört bir yanındaki güzel tatil beldelerini tercih edebilirsiniz. Bütün yılın yorgunluğunu upuzun bayram tatilinde atarken ailenizle eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Tatil.com ekibi olarak bu bayramda ailenizle güzel anılar biriktirdiğiniz, çok gezip çok tatlı yiyebileceğiniz bayramlar diliyoruz.

Bunlara da göz atın...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir