Benelüx & Paris Turları

Hepimiz hayatımız boyunca çabalar dururuz. Günlük hayatın telaşı içinde genellikle durup dinlenme şansımız olmaz. Bu nedenle tüm yıl, bir haftalıkta olsa çıkacağımız tatili bekler dururuz. Bu yıl tatilinizi yurtdışında geçirmek istiyorsanız, Benelüx-Paris turları sizin için uygun olabilir. Oldukça romantik geçecek bu turda, Ortaçağ’ın gotik mimarisinden çok özel parçalar görebilir, kanallarda aşk turlarına çıkabilir, aşkın saf hali çikolata kokulu dükkanların önünden geçebilirsiniz…

Paris Turları

Öncelikle tur Sabiha Gökçen Havalimanı’nda buluşarak başlıyor ve direk Brüksel’e uçuluyor… Brüksel, Avrupa Birliği’nin pek çok kurumuna ev sahipliği yapmaktadır. Topuklu ayakkabıyla bisiklete binen iş kadınlarını görebileceğiniz bu şehirde; Çin Çay Evleri, Japon Mimarisi, Heysel Stadyumu, Borsa Binası, Kral Albert Sarayı, Balık Pazarı, Büyük Katedral Meydanı ve Atomik Sembol gezip görülecek yerler arasındadır. Meydanın ara sokakları arasında İsa’nın yatar haldeki heykelini görüp el sürebilir ve şans getirmesi için inanabilirsiniz. Çikolataseverler için oldukça sevilecek bir şehir olan Brüksel’de çok çeşitli dükkanlar bulabilirsiniz. Akşam yemeğinde ise tencerede yiyeceğiniz ve sebzeyle pişirilen midye, meyveli bira ve sınırsız patates kızartmasını önerebiliriz.

Brüksel Turu

Yurtdışı turları arasında gezip görebileceğiniz en güzel şehirlerden bir tanesi olan Brugge’a da uğrayabilirsiniz. Burada kanallarda romantik turlar yapabilir, Ortaçağ gotik mimarisinin eserlerini görebilir, Minnewater Gölü’nün çevresindeki beyaz kuğuların narinliğine şahit olabilir, rahibe işi denilen şehrin ünlü dantellerinden satın alabilirsiniz.

Buradan özel otobüsle Paris’e geçilecek. Paris’te ise Zafer Meydanı ve takını görebilirsiniz. Zafer takının altından 1. Dünya Savaşı’nda ölen Fransız askerler için yapılmış meçhul asker anıt mezarı vardır. Ayrıca Şanzalize’de Luksor dikili taşını da görebilme fırsatı yakalayacaksınız. E Fransa’ya gelip, Eyfel Kulesi’ne çıkmadan olmaz… Buradan tüm şehrin ihtişamını görüp, manzarasını seyredebilirsiniz. Ayrıca Seine Nehri’nde yapacağınız kanal turu da sizi alıp uzaklara götürecek… Eğer tarihe, sanata ilgi duyuyorsanız, Paris tam size göre bir şehir. Müzeler babası olan Louvre’de meşhur Mona Lisa tablosunu görebilirsiniz. Notre Damme Katedrali’de şehrin yine sembolleri arasındadır. Mont Marte’de ise Parisli ressamlara resminizi çizdirebilir, restoranlarda krep ve soğan çorbası içebilirsiniz. Eğer bu tura eşiniz ya da sevgilinizle gittiyseniz, Pont DES Arts köprüsü yani Aşıklar Köprüsü olarak anılan bu köprünün korkuluklarına dilek tutup, kilidi takıp, anahtarını nehre atabilirsiniz.

Amsterdam

Benelüx – Paris turu daha sonra Lüksemburg ile devam eder… Burada da Petrus Vadisi’ni, Dukler Sarayı’nı görebilirsiniz. Burada Köln şehrine hareket ederek başka bir Avrupa şehrine geçirilir. Ren Nehri, katedraller, alışveriş merkezleri görüldükten sonra eğlencenin başkenti yani Amsterdam’a adım atılır… Burada ise; Dam Meydanı, yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, saray, Kırmızı Fener Sokağı, tren istasyonu, çiçek market ve elmas fabrikası görelecek yerler arasındadır. Amsterdam aslında kanallar ve köprüler şehridir. Kazıkların üzerine yapılan evler burada dikkatini çekecek. Kazıklar çürümesin diye su seviyesini yel değirmenleriyle sabit tutma özelliğine sahiplerdir… Buradan Marken ve Volendam’a geçerek modern köyleri gezme şansını yakalayacaksınız. İlk olarak Marken adasına gelip, Bra Bridge yani Sütyen Köprü’yü görebilirsiniz. Çiçekli bahçeleri ve bakımlı evleriyle rüyada olduğunuzu sanacağınız bu şehirde eski peynir fabrikasını da dolaşabilirsiniz. Burada peynir yapımını dinleyebilir, tadına bakabilir ve satın alabilirsiniz. Volemdam’da ise Hollandalıların suya karşı verdikleri mücadele için belgesel seyredebilir, deniz ürünlerinin güzelliğini başka hiç bir yerde göremeyebilirsiniz.. Ayrıca her yerde göreceğiniz laleler sizi şaşırtmasın… Buradan çarık ve ünlü yel değirmenleriyle ilgili hediyelik eşya satın alabilirsiniz.

Tatil.com ayrıcalığı ile geleceğiniz bu turda kredi kartına taksitle pek çok ödeme seçeneği bulunmaktadır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı