Bitmesini İstemeyeceğiniz Yaz Festivallerinde Top 10

Havaların ısınmasını yeterince bekledik. Güneş kendini bir gösterip bir saklansa da hava durumu tahminleri bu günden sonra havaların kış aylarına kadar soğumayacağını  gösteriyor. Yani yaz geldi! Bu sene geç gelen yazı festival tadında hem eğlenceli hem de aktif bir şekilde geçirmek istiyorsanız yaz boyu çeşitli festival etkinliklerine katılabilirsiniz. Nerede hangi festival var? Size neler sunmayı planlıyor? Hangi tarihlerde hangi konseptlerde olacak? gibi sorularınızı cevaplamak bakımından bu yaz yapılması planlanan festivalleri sıraladık. Farklı ilgi alanlarına sahip herkesi bir araya getirmeyi planlayan festivallerde aradığınızdan fazlası var.

10. Ride2Day Festivali

Bu sene ilk kez yapılacak olan Ride2Day festivali, bisiklet ve motosiklet tutkunlarını çeşitli etkinliklerde bir araya getirmeyi planlıyor. Festivale katılabilmek için bisiklet ya da motosiklet tutkunu olmanız gerekmiyor. Festival, çocuk eğlence havuzu, ödüllü yarışmalar ve eğlenceli gösteriler, festival çarşısı, dövme, Airbrush ve custom hizmetleri, motosiklet ve bisiklet cross parkuru gibi eğlence olanakları sunuyor.

320 Dönüm alanda, Şile Doğal Tatil Köyü’nde yapılacak olan festival 30 Haziran ve 2 Temmuz tarihleri arasında unutulmayacak bir şenlik yaşatacak.

9.Fethiye Reggae Festivali

Reggae müziğinin sanatçılarının buluşacağı Reggae Festivali bu sene Fethiye Aksazlar Koyu’nda gerçekleşecek. 3 gün boyunca kamplı olarak yapılacak olan festivalde canlı müzik gösterileri, dj performansları, yarışmalar ve perküsyon atölyeleri düzenlenecek.

21-22-23 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan festivale sosyalleşmeyi, üretmeyi ve eğlenmeyi seven binlerin katılması bekleniyor.

8.Trakya Fest

4-6 Ağustos Tarihleri arasında Edirne Erikli Sahili’nde gerçekleşecek olan Trakya Fest, müzikseverileri Trakya’da bir araya getiriyor. Bu yıl ilk kez yapılması planlanan festival kapsamında Leman Sam, Bülent Ortaçgil, Şebnem Ferah ve daha bir çok sanatçının sahne alması bekleniyor. Festival kamp konseptli olacağı için katılımcılar bir yandan ağaçların arasında kamp yaparken diğer yandan müziğe doyacak.

7.Kuşadası Gençlik Festivali

5-9 Temmuz tarihleri arasında Kuşadası‘nda  yapılacak olan festival kapsamında müziğe doyacaksınız. Teoman, Moğollar, Mor ve Ötesi’nden Selda Bağcan, Yeni Türkü ve Hüsnü Arkan’a bir çok ünlü sanatçının sahne alacağı festival, Sevgi Plajı’nda gerçekleşecek.  Kral Pop Medya’nın sponsorluğunda gerçekleşecek festival Milyon Tv ekranlarından da canlı olarak yayınlanacak.

6.Kuşadası Kahve ve Çikolata Festivali 2017

“Aşkın En Güzel İki Hali” sloganıyla yola çıkan Kuşadası Kahve ve Çikolata Festivali 20 – 23 Temmuz tarihleri arasında ilk kez düzenlenecek. Kahve tutkunlarına buzlu sunulan kahvelerin çikolata lezzetleri eşliğinde ikram edilmesi festivalin en cazip yönlerinden! Ancak bunlar dışında bir sürü daha aktivite var; Dünyanın farklı bölgelerinden ilginç kahve türleri, şekerlemeler, dondurmalar ve pasta seçeneklerinin yanında workshop aktiviteleri, spor etkinlikleri , animasyon gösterileri, konserler sahne showları, promosyonlar, yarışmalar ve daha fazlası…

5.Zeytinli Rock Festivali

Yıllardır Akçay’da düzenlenen Zeytinli Rock Festivali, bu yıl da 24-27 Ağustos tarihleri arasında rock müzik severleri bir araya getiriyor. Ağırlıklı olarak yerli sanatçıların katılacağı festivale giriş fiyatları bu sene kombine 110₺, Kombine + Kamp 130₺ olarak belirlenmiş.

4.Big Burn İstanbul Suma Beach

21-22-23 Temmuz’da İstanbul Suma Beach’te gerçekleşecek olan Big Burn İstanbul Festivali, deniz kum güneş eşliğinde sunulan elektronik müzik dünyasını müzikseverlerle buluşturmayı planlıyor. Yaşayan efsane Richie Hawtin, Türkiye’de ilk defa sahne alacak Luciano,  House’un en önemli isimlerinden Dixon, Çiçeği burnunda Nicole Moudaber; Tobi Dei, Lemurian, AEX, Ulises ve çok daha fazlası 3 gün, 3 gece, 5 ayrı sahnede misafirlerini ağırlamayı bekliyor.

3.40. Güzelyurt Portakal Festivali 2017

KKTC’nin en büyük festivallerinden olan Güzelyurt Festivali bu yaz 30 Haziran – 09 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. 43 ton portakalla 20 bin portakal suyunun ücretsiz olarak dağıtılacağı festivalde yarışmalar, çocuk şenlikleri, indirimli alışveriş günleri, kültürel gösteriler, golf, tavla, futbol, satranç gibi sportif etkinlikleri gerçekleştirilecektir. Festival kapsamında kan bağış kampanyası da düzenlenecek.

2. Bozcaada Caz Festivali 2017

28-30 Temmuz tarihleri arasında doğal güzellikleriyle dillere destan olan Bozcaada’da gerçekleşecek olan Caz Festivali, Pavli Çamlığı’nda yaşayan ve nadiren ağaçların arasında beliren caz sakinleri Bozcaada’yı ilk Caz Festivali ile tanıştırmayı planlıyor. Bozcaada Caz Festivali, ülkemizde gerçekleşen caz performanslarındnan farklı olarak açık havada müzik konseptini caz müziğiyle buluşturuyor. Festivalde; ikisi canlı biri lounge alanı olmak üzere üç ayrı müzik alanı bulunacak. Farklı jenerasyonlardan müzisyenleri dinleyiciyle buluşturacak olan Bozcaada Caz Festivali, funk, pop, etnik, balkan, fusion ve özgür caz gibi farklı türleri müzikseverlerle buluşturacak.

1.Bodrum Festivali 2017

Bu yıl ilk kez gerçekleşecek olan Bodrum Rock Festivali gümbür gümbür gelen festivallerin başını çekiyor. 20-21-22 ve 23 Temmuz tarihlerinde gerçekleşecek olan festival Kızılağaç Deve Güreşi Arenası’nda yapılacak. Okan Bayülgen’in sunuculuğunu üstlendiği ve ülkemizde rock müziğin öncülerinden Gür Akad ‘ın müzik direktörlüğünü yapacağı bu dört günlük festival kapsamında onlarca yerli ve yabancı rock grubu ile Türkiye’nin önde gelen rock müzik sanatçılarını ağırlayacak. Festival süresince Yüksek Sadakat, Objektif, Can Gox, Whisky, Senforock, Grup Vitamin, Bülent Özdemir Band, Cüneyt Ergün, Nev,  Pitch Black Process, Pamela Spence, Black Tooth, Kramp, P!iz, Yoğun Bakım, Örümcek,  DJ Ozzy , Haluk Levent, Ogün Sanlısoy, Serdar Heper, Aylin Aslım, Gece Yolcuları, Fallen, Barlas Erinç, Murder King, Dört x Dört, Yavuzcan Çetin, Duman, Gür Akad Band, Redd gibi onlarca sanatçı performans sergileyecek. Müzikseverlerin akın etmesi beklenen bu büyük festivali kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

Bunlara da göz atın...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir