Çeşme Otelleri

Tatil deyince akla şüphesiz Çeşme gelir… Bu nedenle sizleri Çeşme’nin doğal güzelliklerini ve konforlu otelleriyle buluşturacağız.

Çeşme aslında on iki İyon kentinden bir tanesidir. Doğal güzelliğinin yanı sıra pek çok antik güzelliği bulunmaktadır. Çeşme’nin en çok gezilen tarihi eseri hiç şüphesiz kalesidir. 2. Beyazıt’ın yaptırdığı bu kale şu anda müze olarak kullanılmaktadır. Aydın Valisi Mir Haydar’ın aracılığıyla Mimar Ahmet oğlu Mehmet’e yaptırışmıştır. Kale ilk başta denize sıfır yapılsa da daha sonra denizin doldurulmasıyla bu konumunu kaybetmiştir. Bu kale ve limanı gemileri düşmanlara ve kötü hava koşullarına oldukça iyi korumaktaydı. Öyle ki günümüze kadar korunmuş ve dönem mimarisini hala iyi bir şekilde taşımaktadır.

Çeşme Tatili

Bunun yanında Kervansaray’da Çeşme’nin önemli mimarilerinden bir tanesidir. Tipik bir Osmanlı kervansarayı olan yapının bir benzeri de Kuşadası’nda bulunmaktadır. U şeklinde mimarisiyle beğeni toplayan bu kervansaray özellikle yabancı ziyaretçileri ağırlardı. Çeşme’de ki bu kervansaray yabancı misafirlerin binek hayvanlarıyla konaklayabilecekleri, korunabilecekleri, mallarını koyacak ve satabilecekleri bir yer olarak kullanılmaktaydı. Fakat bu kervansaray yeniden restore edilerek günümüzde otel olarak kullanılmaktadır.

Bunun yanında Çeşme’de pek çok antik kent bulunmaktadır. Erythrai bunlardan bir tanesidir. Küçük adacıklardan oluşan bir koyun üzerine kurulmuştur bu şehir. Kolonistler tarafından kurulan bu antik şehir, İyon şehirleri arasına girmiş ve on iki İyon kolonisinden bir tanesi olmuştur. Erythraşliler Mausolos’a duydukları şükran duygusu nedeniyle Tunç’tan yapılma altın saçlı heykelini Agora’ya dikmişlerdir. Daha sonra İskender şehri almıştır. Türk egemenliğine girdikten sonra bu şehrin adı Ildırı olarak değişmiştir. Ildırı’da pek çok sur, akrapolis, tiyatro, villalar, Athena tapınağı, kilise, Roma villası ve mozaikleri ve hamam bulunmaktadır. Bu antik yapıları ücretsiz olarak gezebilir ve bu tarihe inebilirsiniz. Ayrıca Ildırı Kaplıcalar yönünden de zengin olduğu için bu sebeple de Çeşme otelleri tercih edilmektedir.

Çeşme Alaçatı

Çeşme aslında tatil bakımından cezbedici bir kenttir. Çeşme tatili ile siz de şehrin yorgunluğu, iş hayatının koşuşturmacasından kaçarak rahat bir nefes alabilirsiniz. Bunun yanında ünlü olan Çeşme otelleri ile oldukça konforlu bir şekilde tatilinizi yapabilirsiniz. Uzun ve geniş beyaz kumsalları, konaklama tesisleri ile Çeşme adeta turizm cennetidir. Deniz içinde kaynayan sıcak termal sular yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir.

çeşme

Bu yaz siz de Çeşme Erken Rezervasyon Otelleri ile doğayla baş başa bir tatil yapabilirsiniz…  Tatil.com tatil fırsatları için Çeşme otelleri sayfasını ziyaret edebilir ve online rezervasyon yapabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir