Datça Erken Rezervasyon Otelleri

Datça, Türkiye’nin en sevilen tatil beldelerinden biri olmasının yanı sıra sadece Türkiye’de değil dünyaca önemli bir doğaya sahip. Hem doğayla iç içe hem de ekonomik, butik bir tatil istiyorsanız Datça erken rezervasyon otelleri tam size göre! Tatil.com’da birçok Datça oteli bulabilirsiniz. Önce Datça’nın güzelliklerini anlatalım size.

Erken Rezervasyon Datça Otelleri

Datça tatili nasıl bir tatil? Hemen anlatalım. Burası doğal olanaklar açısından özel olduğu için şehir merkezinde ve çevredeki plajların yakınlarında çok büyük oteller yok. Datça butik oteller ve pansiyonlar yönünden oldukça zengin. Ayrıca devremülk olarak kullanılan siteler de bakımlı plajlarıyla dikkat çekiyor. Birkaç tatil köyü var ama onlar da doğayla iç içe ve yine butik bir havada.

Datça Otelleri

Datça’da yapabileceğiniz en güzel şey, tekne turları veya özel aracınızla yarımadadaki doğal ve tarihi güzellikleri dolaşmak! Datça yarımadasındaki dağlar bölgeden en fazla hayvan ve bitki çeşidini barındırıyor. Yöreye özgü Datça hurması da var. Ama Datça’yı üç “b” ile tanımlamak mümkün: bal, badem ve bükler. Bük, ağaçların denize iyice sokulduğu plajlar anlamına geliyor. Datça’da sıkça rastlayabileceğiniz büklerde çok özel ve gizemli bir keşif havasında tatil yapacaksınız.

Datça’da hem büyüleyici turkuvaz plajıyla hem de tarihi eserleriyle Knidos’tan çok etkileceksiniz. Knidos Antik Kenti müze olarak gezilebiliyor. Buraya ulaşmak için Datça merkezden kalkan tekne turlarına katılabilirsiniz. Bu tekne turları sadece Knidos’ta değil birçok güzel bükte ve plajda da mola vererek size güzel bir tatil deneyimi yaşatacak.

Knidos Antik Kenti

Datça otelleri başta da belirttiğimiz gibi genelde butik oteller. Datça’nın naif doğal ortamıyla tam manasıyla uyumlular. Hizmet kalitesi olarak gönül rahatlığıyla güveneceğiniz bu oteller Datça merkezin yanı sıra güzel plajların yakınlarında da bulunabilir. Datça merkezde otellerin yanı sıra çok güzel restoranlar da mevcut. Otelinizden çıktığınızda tertemiz havayı içinize çekebileceğiniz ve lezzetli yemekler tadabileceğiniz bir tatil Datça tatili…

Datça Tatili

Datça’ya ulaşım oldukça rahat. Otobüsle ve özel aracınızla ulaşım sağlayabilirsiniz. Datça’nın merkezi ve büklerinin dışında bir yer gezmek isterseniz bir diğer popüler tatil merkezi olan Marmaris sadece bir saat uzaklıkta. Uçakla gelmek isterseniz Dalaman Havalima’nında inip oradan transfer yapmanız gerekiyor.

Datça erken rezervasyon döneminde daha da ekonomik fiyatlar sunuyor. Tatil.com tatil fırsatları için Datça otelleri sayfasını ziyaret edebilir ve online rezervasyon yapabilirsiniz. Dilerseniz Müşteri Hizmetlerimizle de iletişime geçebilir veya şubelerimizde birebir görüşebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir