Erdek Otelleri

Erdek otelleri Marmara Bölgesi’nde tatil yapmak isteyenlerin favorilerinden. Hem çok uzağa gitmeden hem de ekonomik biçimde keyifli bir tatil geçirmek için istikametinizi Erdek yapabilirsiniz. Tatil.com olarak tatilde Erdek’i tercih edeceklere ufak bir rehber hazırladık.

Erdek Tatili

Erdek, Marmara Bölgesi’nde Balıkesir sınırlarında yer alan bir ilçe ve tatil merkezi. Erdek, Balıkesir’in Marmara Denizi tarafında. Eski çağlara dayanan bir tarihi olan Erdek, orta çağda bir süre terk edilse de genel olarak hep bir yerleşime ev sahipliği yapmıştır. Güzel bir denizi olan Erdek, özellikle yerli tatilcilerin yazın tercih ettiği adreslerden. Erdek tatili size mütevazı bir ortamda muhteşem bir denizde vakit geçirme imkanı sunuyor. Erdek’te otel, motel ve pansiyon gibi seçenekleriniz var. Aileler için oldukça uygun bir yerdir.

Hareketli bir merkezi olduğu gibi etrafında da gezilecek yerler bulabilirsiniz. Kyzikos Antik Kenti burada bulunmaktadır. Zeyin ve üzüm üretimi yaygındır. Sofralık zeytinlerden ve bu üzümlerden yapılan şaraplardan tatmanızı tavsiye ederiz. Erdek’te gezilecek yerler arasında Çuğra Plajı ve Paflima Koyu da var.

Erdek

Erdek’te nerelerde kalabilirsiniz?

Erdek Ocaklar otelleri bölgede özel bir üne sahiptir. Ocaklar, Erdek ilçesine bağlı bir beldedir. İlçenin 5 km uzağındadır ve adını dağlık kesimlerde bulunan granit taş ocaklarından alır. Erdek’ten minibüsle veya kendi aracınızla ulaşmanız mümkün. Ocaklarda Mavi Bayraklı plajlar bulunmaktadır.

Yağcı Hotel: Çuğra’da bulunan otel plajıyla ve günbatımındaki manzarasıyla oldukça keyifli.

Kırtay Tatlısu Hotel: Otel Tatlısu’da bulunuyor. Masmavi bir deniz ve yemyeşil bir doğayla iç içe.

Hotel Helin: Bu otel de Çuğra’da yer alıyor. Plaj kenarındaki konumu ve konforlu odalarıyla dikkat çekiyor.

Erdek Ocaklar otelleri

Erdek’in bulunduğu Balıkesir ilimiz oldukça özel bir şehir. Hem Marmara Denizi’ne hem de Ege Denizi’ne kıyısı var. Erdek’in yanı sıra Ayvalık ve Edremit de Balıkesir’de bulunuyor. Ayvalık ve Edremit, Balıkesir’in Ege Denizi’ndeki yüzü. Ege’nin turkuvaz plajlarından buralarda da var. Ayvalık merkezdeki Sarımsaklı Plajı ve Badavut beldesindeki plaj güzel seçenekler. Balıkesir doğa yönünden de oldukça zengin. Kaz Dağları yılın dört mevsimi sırt çantalı tatilcileri ve gezginleri kendine çekiyor. Özellikle Tahtalı Köyü ve Hasanboğuldu en sevilen noktalardan.

Tatil.com ile Erdek tatiliniz hazır. Sitemizde Erdek otelleri sayfamızı ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir