Hem Çocuklara Hem Yetişkinlere: Paris Disneyland Turu

Dünyada gerek doğal gerek insan yapımı, gerek tarihi gerek modern birçok görülecek yer var. Paris Disneyland turu hem çocukların, hem gençlerin hem de yetişkinlerin oldukça keyif alabilecekleri bir yurtdışı turu olarak dikkat çekiyor.

Hem Çocuklara Hem Yetişkinlere Paris Disneyland Turu

Disneyland, Disney karakterlerinin ve hikayelerinin vücut bulduğu devasa tema parkıdır. İlk Disneyland California’da, 17 Temmuz 1955’te, Walt Disney’in doğrudan gözetimi altında açıldı. Walt Disney’den sonra California’daki tesis de genişledi, başka tesisler de açıldı. Günümüzde Disneyland, dünyanın birçok ülkesinde bulunuyor. Disneyland Resort (California), Walt Disney World Resort (Florida), Tokyo Disney Resort, Disneyland Paris, Hong Kong Disneyland Resort ve Shangai Disney Resort eğlence dünyasına hizmet vermeye devam ediyor. Disneyland’lar milyonlarca turisti ağırlarken on binlerce kişiye de istihdam sağlıyor. Disneyland, dünya üzerindeki ünlü şatolardan ilham aldı. Cinderella Şatosu’nun ilham kaynaklarından bazıları İspanya’daki Segovia Şatosu (logodaki şatoya dikkat!) ile Bavyera’daki Neuschwanstein Şatosu’dur.

Neuschwanstein Şatosu

Türkiye’ye en yakın olan Disneyland elbette Disneyland Paris, asıl adıyla Euro Disney Resort’tur. Paris şehir merkezinin 32 km doğusunda konumlanmış durumda. Resort 19 km2’lik bir alanı kaplıyor. İçinde iki tema parkı, birçok otel, alışveriş, yemek ve eğlence kompleksi ve bir golf sahası bulunuyor. 12 Nisan 1992’de açılan tesise ikinci tema parkı 2002 yılında eklenmiş. Disneyland Paris’te turistler için ilgi çekici birçok şey var. Disneyland Paris’in kendi belirttiği üzere en ilgi çeken 5 şey şöyle: Turistleri müzikal bir gezintiye çıkaran It’s a Small World, heyecan arayan konuklar için adrenalin dolu bir hız treni olan Space Mountain: Mission 2, yine heyecan arayan konuklara göre daha nostaljik bir hız treni olan Big Thunder Mountain, herkesin keyif alarak korsan mağaralarını keşfedebileceği Pirates of the Carribean (Karayip Korsanları), Oyuncak Hikayesi 2 filminden ilham alan ve lazerle hedefleri vurabileceğiniz Buzz Lightyear Laserblast.

Sömestr Paris Disneyland Turu

Disneyland Paris’i tercih etmenizin bir sebebi de büyüleyici Paris şehrinde bulunması. Dört mevsimi birbirinden güzel olan Paris’i yılın istediğiniz zamanı ziyaret edebilirsiniz. Paris’te dünyaca ünlü Eyfel Kulesi, Zafer Anıtı, Notre Dame de Paris şatosu, Versailles Şatosu, Voltaire, Victor Hugo ve Marie Curie gibi önemli isimlerin mezarlarının yer aldığı Pantheon, Paris’in en yüksek noktasında konumlanmış Sacré Coeur kilisesi ve tabii Louvre Müzesi mutlaka ziyaret edilmeli. Tatil.com Paris Disneyland turu dışında Paris otelleri de sizi bekliyor.

Sömestr turları Paris Disneyland turuyla sınırlı değil. Tercih edebileceğiniz birçok tur ve otel Tatil.com’da!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı