Her Sene Aynı Otele Gidenlerden Misiniz?

Alışkanlıkların sıradanlaşmaya yol açtığı tezini kabul etmiyor ve hep aynı şeyleri tercih etmenin sunduğu benzersiz rahatlık hissinden vazgeçemiyorsanız bu yazı tam siz ve sizin gibi düşünen 43.594 kişinin duygularına tercüman olacak… Evet tam 43.594 kişi tatilini Tatil.com’dan alırken en az 2 kez aynı oteli tercih etmiş. Peki sizce bu kadar kişinin tatilde alışkanlıklarından vazgeçmemesinin nedeni ne olabilir?

İnsanların tatilde alışkanlıklarından vazgeçememesinin en temel nedeni tahmin edebileceğiniz gibi önceki gittikleri tatilden duydukları memnuniyet. Bu memnuniyet duygusunu yaratan ise beklentilerin karşılanma oranı kaynaklı. Tabii herkesin iyi bir tatilden beklentisi farklı olduğu için tercih ettikleri oteller de bu beklentilere göre değişiyor. Örneğin kimi tatilseverler tatilde yemek olanaklarının zengin olmasını beklerken kimileri ise bol aktiviteli otelleri tercih ediyor.

Tatilde alışkanlık edinmenin bir diğer nedeni ise kimi otellerde bulabileceğiniz aile ortamı kaynaklıdır. Hepimizin malumu olduğu üzere Türk insanının sıcakkanlı yapısı tatil alışkanlıklarını da etkilemiyor değil. Alışık olduğu sıcakkanlı tutumu tatilde de bulabilen tatilseverler en az bir kez daha memnun kaldığı otelde tatil yapmak istiyor.

Tatilde aynı oteli tercih etmenin bir başka nedeni ise yılda bir belki iki sefer gidilebilen tatilde risk almak istenmemesidir. Pek çoğumuzun yıllık izinleri oldukça kısa olduğundan yılın tüm stresini atma ihtiyacımızı karşılayabilmek için tek kurşunumuz var ve doğal olarak bu kurşunu boşa sıkmak istemiyoruz. Kötü geçen bir tatilin stres atmak bir yana ekstra bir stres yükü olacağını ve bir sonraki tatile kadar bu stres yükünden kurtulamayacağının farkında olan pek çok kişi bu riske girmek istemiyor ve önceden memnun kaldığı oteli tercih ediyor.

Tatil alışkanlıklarında değişiklik yapmak istemeyenlerin bir başka motivasyonu ise otel ile kurdukları bağ kaynaklıdır. Bu bağ kendini değişik örnekler ile gösterebilir. Örneğin hayatınızın aşkıyla karşılaştığınız ya da aşkınızı resmiyete döktüğünüz oteli sürekli tercih edebilirsiniz. Belki de mutlu çocukluğunuzdan taşıdığı izler nedeniyle aynı oteli tercih edenlerden olabilirsiniz.

Tatilde edinilen alışkanlığın bir başka nedeni ise destinasyon kaynaklıdır. Destinasyonu uçtan uca tek seferde keşfedemeyen tatilseverler art arda aynı oteli tercih ederek tatil destinasyonunu her yönü ile keşfetme fırsatını yakalıyor. Tabii bu keşif esnasında doğanın ve insanların iki tatil arasındaki değişimini gözlemleme fırsatını da edinmiş olabilirsiniz.

En az iki kez ve daha fazla aynı oteli tercih eden tatilseverlerin bir başka alışkanlık edinme nedeni ise sadece rahatlık olabilir. Oldukça basit bir neden gibi gelse de pek çok tatilsever için rahatını bozmamak en geçerli tatil alışkanlığı motivasyonudur.

Yeni Alışkanlıklar Edinmek İsteyenlerden Misiniz?

Yeni alışkanlıklar edinmek için henüz geç kalmadınız… Bodrum Aquaparklı Oteller‘den Vogue Hotel’de yepyeni tatil alışkanlıkları edinebilirsiniz. Bodrum Torba’da 200 bin metrekarelik devasa bir alanda denize sıfır konumda bulunan Vogue Hotel, 400 metre uzunluğundaki beyaz kum zeminli özel plajı ile size eşsiz bir tatil imkanı sunuyor! Vogue Hotel’de dilerseniz 17 kaydıraklı aquaparkta eğlenebilir, dilerseniz 3 adet iskelesi bulunan özel plajda deniz suyunun tadını çıkarabilirsiniz. Lunapark, badminton, water gym, okçuluk, plaj voleybolu, rüzgar sörfü, tenis, fitness, su sporları, bowling, katamaran, dalış okulu, SPA ve bilardo gibi birçok aktiviteyle tatilde eğlencenin tadını çıkarabileceğiniz otelin toplantı salonlarında iş çözümleri üretebilirsiniz.

Vogue Hotel’in ana restoran, A’la carte restoranlar ve barlarında her damak tadına uygun lezzetler bulmak oldukça kolay…

3 bin metrekare alanda kurulmuş Osmanlı konseptli SPA merkezinde kar odası, yağmur odası, buhar odası, sauna, şok havuzu, güzellik merkezi, masaj odaları, jakuzi, Rus saunası, Türk hamamı, kapalı havuz, fitness salonu ve dinlenme mekanları ile benzersiz bir rahatlama imkanı bulabilirsiniz.

Vogue Hotel’de bulunan Wonder Vogue çocuk kulübü ve diğer birçok çocuk aktivitesi ile çocuklarınız da eğlenceli bir tatil geçirebilirler. Wonder Vogue, 4-17 yaş aralığındaki çocuklarınızın eğlenirken öğrenebilecekleri bir çocuk şehridir. Çocuklarınız Vogue Bank, Vogue Univercity, Doktor Vogue Dişçisi, Wonder Vogue İtfaiye İstasyonu, Vogue Sinema Salonları, Vogue Royal Hotel, Vogue Shop, Vogue Trafik Okulu, Vogue Polis İstasyonu, Vogue Fotoğrafçılık Stüdyosu, Vogue Mini Fitness ve Wonder Vogue Restoranda mesleklerin inceliklerini öğrenirken eğlenceli vakit geçirecekler.

Vogue Hotel’de yer alan 4 adet toplantı ve balo salonunda her türlü organizasyonunuzu düzenleyebilirsiniz. Ayrıca yanınızdan ayırmak istemediğiniz can dostunuz evcil hayvanlarınızı da ekstra ücret karşılığında bu eğlenceli tatilinizde yanınızda bulundurabilirsiniz.

Hayatınızı kolaylaştıran alışkanlıklarınıza tatili de eklemek için daha neyi bekliyorsunuz?

Bunlara da göz atın...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir