Hindistan Turları, Fas Turları, Küba Turları

Dünyada gezilip görülecek ne kadar çok yer var değil mi? Nereden başlamalı? En çok gezilen, en popüler ülkelerden mi? Yoksa güzellikleri gizli kalmış rengarenk kültürleriyle bizi içine çeken ülkelerden mi? Eğer siz de gizemli ve egzotik tatillerden yanaysanız bu yazıyı mutlaka okuyun. Çünkü size Fas, Hindistan ve Küba’da yapacağınız bir tatilde nelerle karşılaşacağınızdan bahsedeceğim.

Fas Turları

Marakeş, Casablanca, Fez gibi müthiş güzellikteki şehirlere sahip Akdeniz ve Atlas Okyanusu arasında bulunan bu egzotik ülkede doğaya mı tarihe mi daha çok hayran kalacağınıza şaşıracaksınız. Atlas Okyanusundan gelen serin havayla, Sahra’dan gelen sıcak hava yüzünüze ılık bir rüzgâr bırakarak esecek. Sömürge yıllarından, ev sahipliği yaptığı imparatorluklardan nice zenginlikler elde etmiş bu ülkede adım başı tarihle ve kültürle yüzyüze geleceksiniz. Dar sokaklardan geçerken hem küçük ve sevimli evlerle hem de doğu mimarisine ait detaylarla karşılaşacak, suk ismi verilen çarşılarda alışveriş yaparken rengarenk kumaşlardan, çeşit çeşit baharatlardan ve gösterişli mücevherlerden gözünüzü alamayacaksınız. Ayrıca V. Muhammed Meydanı, II. Hasan Camisi ve Bab Mansur Fas’tan ayrılmadan önce görmeniz gereken yerler arasında.

Fas Turları

 

Hindistan Turları

Asya’nın parlayan güneşi Hindistan, tarihi boyunca onlarca farklı ırka ve kültüre ev sahipliği yapmış bir ülke. Dünya üzerindeki birçok dini de topraklarında barındıran ülkenin kültürel, tarihsel ve doğal güzelliklerini de tahmin edebilirsiniz. Bu ülkede renkler arasında kaybolacak, Tac Mahal’den Kırmızı Kale’ye, dünyanın her yerinden turist toplayan birçok doğal ve mimari harikayı keşfetme imkanı bulacaksınız. Ödüllü sinema filmlerinden bildiğiniz o rengarenk kostümleri ve sevimli karakterleri burada canlı canlı görecek, katılacağınız yerel eğlencelerde müziğin ve yine renklerin keyfini çıkaracaksınız. Dünyaca ünlü Hint mutfağının olmazsa olmazı baharatlar sizi eşsiz kokularıyla kendine çekecek. Ülkede turunuz süresince tatmanız gereken o kadar çok lezzet var ki… Alışveriş yaparken kendinizi kaybetmemeye dikkat edin, çünkü rengarenk kumaşlar, el işi çömlekler, yerel takılar ve kaşmir paşminalar sizi büyüleyecek.

Hindistan Turları

Küba Turları

Puro, rom, devrim ve salsa… Karayiplerin en büyük adası Küba gözünüzde canlanmaya başladı bile, değil mi? Karayip Denizi, Atlantik Okyanusu ve Meksika Körfezi’nin buluşma noktasında bulunan ülkede sıcaklıklar hiç düşmez, ne zaman gitseniz sıcacık bir tatil sizi kucaklar. Huzur ve eğlenceyi insanların yüzünden okuyacağınız bu şehirde rahat olmak ilk koşulunuz olmalı. Ülkenin her bir köşesinde yepyeni tatlar bulabileceksiniz. Karayip’in altın kumları ve masmavi deniziyle tatilinize eğlence ve heyecan katacaksınız. Cıvıl cıvıl sokaklarında tarihin henüz tozlanmamış renkli sayfalarında dolaşıyor gibi hissedeceksiniz. Santa Clara Che’nin Anıt Mezarı, Trinidad Kolonyal Mimarisi ya da Cienfiegus Neoklasik Mimarisi bu ülke hakkında bilmek istediğinizden fazlasını size göstermek için hazır bekliyor. Tek başına bir dünya gibi görebileceğiniz bu eşsiz diyardan alacağınız puro ve rom sayesinde hatıralarınızı daha canlı tutabileceksiniz.

Küba Turları

Tatil.com’un çeşitli tarihlerde 839 Euro’dan başlayan uygun fiyatlarla düzenlediği turlar sayesinde keşfedebileceğiniz bu üç güzel ülke, tüm gizemi ve albenisiyle sizleri bekliyor…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı