Kapadokya’nın Güzelliğine Renk Katan Bir Festival: Cappadox

10 milyon yıl öncesine uzanan doğa olayları sonucu şekillenen Kapadokya’nın, akıllara durgunluk veren coğrafi yapısına ülke halkı olarak henüz biz bile alışmış değiliz… Ne zaman bir yerde fotoğrafını görsek Kapadokya turuna katılmak için ne bekliyorum diye kendine soranlarımız vardır. Ya da Kapadokya ile tanışmış olsa bile büyüleyici güzelliğini aklının bir köşesinden çıkaramayanlarımız, ilk fırsatta bir daha gitmeliyiz diyenlerimiz… Hatta ünü ülke sınırlarını aştığı için gurur duymadan yapamayanlarımız… :) İşte Cappadox bu doğal güzelliğin hakkını vermek için düzenlenmiş bir festival.

Nedir Bu Cappadox?

İlki 2015 yılında düzenlenen Cappadox, yukarıda da belirttiğimiz gibi Kapadokya’nın göz dolduran doğasını değerlendirmek, Kapadokya’nın güzelliğine biraz daha renk katan bir festivaldir. Yani turlar ile çıkılan Kapadokya gezilerinin etkinlikler ile donatılmış hali diyebiliriz. Kapadokya’nın doğasından ilham alınarak düzenlenen festival kapsamında birbiriyle iç içe geçmiş pek çok çağdaş sanat, müzik, gastronomi ve açık hava etkinliği bulunmaktadır.

Cappadox 2017

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek olan Cappadox, “Dünyadan Çıkış Yolları” teması ile 18 – 21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek. 4 gün sürecek olan festivale katılanlar müzik, çağdaş sanat, müzik ya da açık hava etkinliklerinden kendilerine hitap edenleri seçebiliyor. Festival programından size hitap eden etkinlikleri seçtikten sonra kendi Cappadox takviminizi oluşturabilir ve Kapadokya’yı gerçekten dolu dolu yaşayacağınız 4 günlük renkli mi renkli bir festivale katılabilirsiniz.

Konaklama

“Peki nerede kalacağız? Hangi otellere bakacağız?” diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Tatil.com olarak Türkiye’nin dört bir yanındaki otellerimizle Cappadox’ta da yanınızdayız! Tatil.com güvencesiyle göz atabileceğiniz Kapadokya otelleri, konaklama derdinize bir çare bulacaktır! Daha geniş bir ürün çeşitliliğine ihtiyaç duyarsanız, tüm şehri kapsayan Nevşehir otelleri sayfamız da tam sizlik!

18 – 21 Mayıs 2017 Cappadox Programı

Bu yıl oldukça hareketli bir programa sahip olan festivalin müzik ayağında açılış 18 Mayıs Perşembe günü Kaan Tangöze ile yapılacak. Ardından aynı gün Dead Combo – Büyük Ev Ablukada sahnesi gerçekleşecek. 19 Mayıs’ta ise gün 06:00’da yapılacak Gün Doğumu Konseri ile başlayacak. Lars Danielsson & Grégory Privat, Peter Broderick & David Allred, Mercan Dede & Emma Shapplin gün içinde sahne alacak isimler arasında… Saatler 18:00’i gösterdiğinde ise Kızılvadi’de Akın Sevgör eşliğinde Gün Batımı Konseri gerçekleşecek… Üstelik gün doğumu konseri de gün batımı konseri de ücretsiz! Bunların dışında gece saatlerine kadar eğlenceli partiler de gerçekleşecek elbette. Nights By You ve Ocean vs Orientalis vs İlhan Erşahin partilerine katılım sağlayabilirsiniz. 20 Mayıs’ta da müzik etkinliklerinin takvimi hayli kalabalık ama bizim dikkatimizi en çok çekenler Mercan Dede ve Kalben konserleri… Kaçırmayın deriz!

Çağdaş sanat kategorisinde ise 18 Mayıs’ta üç farklı noktada yapılan Dünyadan Çıkış Yolları Sergisi sizleri bekliyor. Bu sergilerin tamamen ücretsiz olduğunu da belirtelim. 19 – 20 ve 21 Mayıs’ta düzenlenecek olan; Kapadokya’nın görkemli jeolojik yapısının gizlediği florasını yakından gözlemleyeceğiniz Flora Yürüyüşü, Göreme’de başlayıp Soğanlı’da biten ve rota boyunca bölgenin jeolojik yapısı ile ilgili detaylı bilgi paylaşılacak Jeoloji Yürüyüşü kaçırılmamalı diye düşünmekteyiz.

En keyifli olacağını iddia ettiğimiz gastronomi kategorisi ise gerçekten iştah açıcı görünüyor. Doğada Açık Ateşte Pişirme etkinliği, Gurme Tadım etkinliği ve Dibidiyalağı’nda piknik etkinliği 4 gün boyunca sizleri bekliyor olacak.

Açık hava kategorisinde ise; Vadi Yürüyüşü etkinliği, Ay Akışı ile Enerjilerimizi Eritelim etkinliği, Sessiz Yürüyüş etkinliği, Yürüme Meditasyonu etkinliği, Kendini Özgürleştir Etkinliği, Vadi Bisikleti Etkinliği, Genişleme ve Çekilme Etkinliği, Dinamik Bali Maymun Meditasyonu etkinliği, Ateşi Yak Yürüme Meditasyonu etkinliği, İçindeki Arzuyu Harekete Geçir etkinliği, Yeni Dünyayı Düşlemek etkinliği, Burkulma ve Açılma etkinliği, İnanç Sıçraması etkinliği, İçsel Evimiz etkinliği, Bir Kalp – Bir Ruh – Bir Sevgi etkinliği ve Dünya’da Dışarıya Fırlamak etkinliği sizleri bekliyor olacak.

Cappadox’a Katılım

Cappadox’a katılmak için tek yapmanız gereken şey yukarıda da değindiğimiz gibi size uygun etkinlikleri belirlemek ve ücretli olan etkinlikler için biletinizi almak… Biletix’ten temin edebileceğiniz biletler için isterseniz paketleri de tercih edebilirsiniz. Gezgin, Kaşif ve Yolcu olmak üzere üç farklı bilet paketinden size uygun olanı seçip etkinliği daha uygun hale getirebilirsiniz. Bir de etkinliğin sosyal medya hesaplarını takibe almanızı ve mobil uygulamasını cihazlarınıza indirmenizi tavsiye ederiz. Bu sayede daha verimli ve daha kolay bir Capaadox deneyimi yaşayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı