Kayak Otelleri Erken Rezervasyon

Sonbahar geldi çattı, kışa da birkaç ay kaldı. Ama yaz bitti diye elleri kolları bağlamak yok çünkü kayak sezonu yaklaşıyor! Tatil.com Kayak otelleri erken rezervasyon döneminde daha indirimli.

Erken Rezervasyon Kayak Otelleri

Kayak merkezleri yüksek dağların zirve noktasına kurulur. Amatörden profesyonele birçok pist bulunur. Dileyenler, uzman hocalardan birkaç saatlik kayak kursu olabilir. Kayak merkezlerinde sizi tek başınıza istediğiniz piste taşır. Birçok kayak merkezinde teleferik de bulunur. Teleferiğe birkaç kişi bir arada binebilir ve bulunduğunuz yörenin manzarasını kuş bakışı da seyredebilirsiniz. Kayak merkezlerinde özellikle çocukların büyük keyif aldığı kızaklar da bulunur. Kayak merkezlerinden yararlanmak isteyenler bu tesislerin etrafına kurulmuş, lüks ve kaliteli kayak otellerinde konaklayabilirler. Hiçbir konfordan mahrum kalmayacağınız garanti.

Tatil.com’da  %20’lere varan indirimler, cazip taksit ve ödeme seçenekleriyle sizi bekleyen kayak otellerinden birkaçı:

Ilgaz: Çankırı – Kastamonu arasında yer alan Ilgaz Dağları milli park özelliği taşıması açısından önemlidir. Bu bölge birçok bitki ve hayvan türünün yuvasıdır. Ayrıca, kayak turizminde ilk akla gelen yerlerdendir. Burada kalabileceğiniz Tatil.com oteli Ilgaz Mountain Resort.

Kocaeli: Kartepe Kayak Merkezi diğer kayak merkezlerine nazaran daha yeni bir tesis ama şimdiden kendi gibi Marmara Bölgesi’nde bulunan Bursa Uludağ kayak otellerine rakip olmuş durumda. Burada kalabileceğiniz Tatil.com oteli Green Park Resort Kartepe.

Sarıkamış: Doğu Anadolu Bölgesi’nde Kars ilimizde yer alır. Kristal kara sahiptir ve yılın altı ayında karla kaplıdır. Kayak merkezinin yanı sıra  gezip görebileceğiniz tarihi eserler de bulunmaktadır. Burada kalabileceğiniz Tatil.com oteli Sarıkamış Kar Hotel.

Kayak Otelleri

Palandöken: Erzurum’da yer alan tektonik bir dağdır. Palandöken Kayak Merkezi, Türkiye’nin en uzun kayak pistine sahiptir. En yüksek noktası Büyükeder Tepesi’dir. Burada kalabileceğiniz Tatil.com oteli Reinassance Polat Erzurum Hotel.

Tatil.com ekonomik kayak otelleri sayesinde kışın evde oturmak yok.

Türkiye’de kayak merkezleri yönünden oldukça zengin. Kayak merkezlerinin ve dolayısıyla kayak otellerinin sayısı gitgide artıyor. Uludağ kayak otelleri, Kartalkaya kayak otelleri, Erciyes kayak otelleri, Ağrı kayak otelleri tercih edebileceğiniz başka kayak otellerinden sadece birkaçı. Yaz turizmiyle ün yapmış Kemer’de bile kışları hizmet veren Tahtalıdağ Kayak Merkezi bulunuyor.

Bir de ileri tarihlere not düşmüş olalım: Kayak merkezlerinin olduğu alanlar kayak sezonu dışında, özellikle sıcak havalarda yayla turizmi için de idealdir. Beyazlar kalktıktan sonra ortaya çıkan muhteşem manzaraları görme fırsatını da kaçırmayın.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir