Kış Turizminin Yeni Gözdesi Bansko

Bulgaristan’ın en ünlü kayak merkezi olan Bansko, UNESCO koruması altında olan Pirin Dağı yamacında bulunmaktadır. Bansko Kayak Merkezi’nde her yıl aralık ayında başlayan kış sporları mevsimi nisan ayına kadar devam etmektedir.

Çam ağaçları arasında yer alan Bansko Kayak Merkezi; kolay, orta ve zor derecelerde toplamı 70 kilometreyi bulan pistleri ve saatte 14 bin kişi taşıma kapasiteli telesiyej ve teleski imkanları ile misafirlerine eşsiz bir kayak imkanı sunmaktadır. İstanbul’a 600 km uzaklıkta bulunan Bansko Kayak Merkezi, yakın konumu nedeniyle de ülkemizden sıkça ziyaretçi almaktadır.

Dünya standartlarında pistlere ev sahipliği yapan Bansko, zengin eğlence ve aktivite imkanları ile de misafirlerini memnun etmektedir. Pek çok uluslararası organizasyona ev sahipliği yapan Bansko’da geleneksel olarak düzenlenen Horizon Festivali’ne katılabilirsiniz. Horizon Festivali’nin 2017 yılı içerisinde 26 Mart ve 2 Nisan tarihleri arasında gerçekleşeceğini hatırlatalım!

Ekonomik Tatilin Adresi Bansko

Yakın konumu nedeniyle son yıllarda sıkça tercih edilen Bansko’nun tercih edilme nedenlerinden biri ve belki de en önemlisi ekonomik tatil yapma imkanlarına sahip oluşudur. Bütçenizi zorlamayacak bir kayak tatili arzuluyorsanız Bansko Otelleri’nden birini seçebilir ya da Bansko Turları‘ndan birini tercih edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir