Kısa Tatillerin Keyfini Uzatan 9 Öneri

Hangimiz tatile uzun vakit ayırıp dolu dolu bir tatil geçirmek istemez ki? Gelgelelim kimi zaman tüm yılın stresini atmak için dört gözle beklediğimiz tatili iş yoğunluğu, ekonomik sebepler gibi nedenlerle kısa tutmak zorunda kalıyoruz. Peki kısa süre içerisine sıkıştırmak zorunda olduğumuz tatili nasıl en verimli şekilde geçirebiliriz?

Yakın Destinasyonları Tercih Et!

Kısacık tatilinin büyük bölümünü yolda geçirmek istemezsin. Dilediğin tatil için alternatifleri belirledikten sonra sana en yakın destinasyonlardan birini seçmeye çalış. Unutma yola ne kadar az vakit ayırırsan, tatil için o kadar çok vakit kazanmış olursun!

Konaklama İçin Merkezi Yerleri Seç!

Özellikle seçtiğin destinasyonun gezilecek yerlerini keşfetmek istiyorsan merkezi bir yerde konaklama yapıyor olman oldukça önem kazanıyor. Ulaşım olanaklarına ne kadar yakınsan zamandan tasarruf eder ve gezmek için daha fazla zaman ayırabilirsin demektir.

Planını Önceden Belirle!

Gezeceğin yeri önceden araştırmış olmanın avantajını gezi esnasında anlayacaksın. Destinasyonunu seçtikten hemen sonra gezmek istediğin yerleri ve her gezi durağına ne kadar vakit ayırabileceğini belirle!

Sürprizlere Hazır Ol!

Planını en iyi şekilde yaptın ancak her zaman ufak sürprizlerle karşılaşabilirsin. Bu sürprizlere hazırlıklı olmak ise onları alt etmenin etkili yolu! Planında ufak sürprizler için esnek zamanlar bırakmayı unutma!

Gezi Rotalarını Öncelik Sırasına Göre Düzenle!

Gezmek istediğin yerleri öncelik sırasına göre düzenlersen zamanını yönetirken planına eklemek veya çıkarmak istediğin gezi duraklarına kolayca karar verebilirsin. Öncelik sıranı belirken gezi duraklarını olmazsa olmaz yerler ve vakit kalırsa gidilebilecek yerler diye ayırmanı tavsiye ederiz.

Gezilecek Yerler Listeni Kısa Tut!

Daha fazla yer gezebilmek için boşa çaba sarf etme! Bu çaba hem yorulmana sebep olacak hem de önemli yerlere yeteri kadar vakit ayıramadığın için gezinin verimsiz olmasına yol açacaktır.

Az Uyu ve Çok Gez!

Uzun süredir beklediğin tatili uykuda geçirmek istemezsin. Unutma uykudan feragat ettiğin her dakika sana tatil için ekstra süre olarak eklenecek!

Telefonundan Uzak Kalmaya Çalış!

Günümüzde bunun ne kadar zor olabileceğini tahmin ediyoruz lakin telefonuna sarıldığın her anı tatilinden çaldığını unutma!

Planına Uygun Hareket Et!

Planına ne kadar sadık kalırsan sürprizlerle o kadar az karşılaşırsın. Beklenmedik şeyler için planında esnek zamanlar olduğunu da hesaba katarsak en verimli tatili geçireceğinden şüphemiz yok.

Artık en verimli tatil için hazırsın. Unutma, zamanı yönetebilirsen ondan maksimum verimi alabilirsin!

Bunlara da göz atın...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir