Kurban Bayramı İçin Keyifli Kültür Turları

Bu yaz şöyle bir dinlenemedim, tatile gidemedim, gittim de hiç bir şey anlamadan geri döndüm diyorsanız, o halde önümüzde muhteşem bir fırsat daha var… Kurban Bayramı! Bu yıl eylül ayına gelen Kurban Bayramı yaz toparlanıp gitmeden, kış gelmeden dinlenme imkanı bulacağınız kısa bir an! Yılın yorgunluğunu atmak isteyenlerle, Anadolu’nun doğa ve tarihin birleştiği o güzel coğrafyalara Kurban Bayramı Kültür Turları‘yla birlikte uzanalım…

Doğu Karadeniz ve Batum Turu

Büyük şehirlerde yaşayanlar yeşil ve mavinin ne kadar önemli olduğunu bilirler… Doğaya aşıksanız ve topraktan kopamıyorsanız o halde Doğu Karadeniz, sizleri bekliyor. Türkiye’nin hırçın çocuğu olan Karadeniz’de; Atatürk’ün Milli Mücadele’yi başlattığı ilk yer Samsun, fındık diyarı Giresun, Sümela Manastırı’yla ünlü Trabzon, Zigana Geçişi, Ayder Yaylası, Fırtına Vadisi, Batum, Rize, Uzungöl ve Sürmene ve Çorum ile Karadeniz’e uzanın.

dogu_karadeniz

Kapadokya Turu

Balonlarla yükselebileceğiniz bir masal diyarına gitmeye hazır mısınız? Perslerin ”Güzel Atlar Diyarı” olarak nitelendirdiği Kapadokya, sadece yabancı turistlerin değil, bizlerin de dikkatini çekiyor. Birbirinden egzotik yer altı şehirleri, kaya kiliseleri, şarap mahzenleri, geleneksel Kapadokya evleri, Peribacaları ve kesme taştan yapılmış bu masal şehrin manzarasıyla, bayramınızı bayram gibi geçirebilirsiniz.

kapodokya

Assos – Bozcaada – Ayvalık Turu

Zeus’un doğduğu, Afrodit’in ilk kez aşık olduğu, Tanrıların Troya Savaşı’nı izlediği o topraklar… Rumların ve Türklerin dostça yaşadığı Bozcaada‘yla başladığınız turunuza daha sonra, Yunan Mitolojisi’nde ayrı bir önem sahip olan Zeus Altları, Adatepe Koyu ve yüksek oksijen oranıyla başınızı döndürecek Kazdağları’yla devam edeceksiniz. Bunun yanında antik kenti ile ünlü Behramkale, Kadırga Koyu, ayrıca manzarasına doyamayacağınız Şeytan Sofrası, Cunda Adası ve pek çok yeriyle Ayvalık sizleri bekliyor.

ayvalik

Kuşadası – Çeşme – Pamukkale Turu

Ege’ye aşıksanız, Ege’den öteye gidemiyorsanız ve altın kumsallarıyla, binlerce yıllık mirası bir mücevher gibi taşıyan bu bölgeye Kurban Bayramı’nda olmaya değmez mi? İzmir’den başlayan gezimiz Çeşme’ye, oradan mavi-beyaz sokakları ve rüzgarıyla ünlü Alaçatı’ya, Klasik Yunan kültürünün kalesi olan Efes Antik Kenti’nden Meryem Ana Evi’ne, Didim’den dünyanın üçüncü büyük tapınağı Apollon Tapınağı’na, Milas Antik Kenti’nden Rum evleriyle ünlü Şirince Köyü’ne, Kuşadası’ndan beyaz bir rüya olan Pamukkale Travertenleri’ne ve Hierapolis Antik Kenti’nden Kızılsu’ya kadar devam eden bu kültür geçidine siz de katılın!

paukllake

Batı Karadeniz – Sinop Turu

Gezmeyi seven, bunun yanında gittiği şehrin kültürlerinden etkilenen gezginlerimize bir önerimiz daha var… Batı Karadeniz Sinop Turu! Bu bayramda rotasını Batı Karadeniz’e doğru çizenler, Unesco’nun Dünya Mirası Listesi’ne giren evleriyle ünlü Safranbolu’yu, Ilgaz Dağı’nın yamaçlarında bir vadi üzerine kurulan Kastamonu’yu ve yarımadaların birleşmesiyle muhteşem bir coğrafyaya sahip olan, Fatih Sultan Mehmet’in ”’Çeşm-i Cihan” olarak nitelendirdiği Amasra’yı gezebilirler.

amasra

Gökçeada – Bozcaada – Assos – Çanakkale Turu

Kurban Bayramı’nda bir tatlı huzur almak istemez misiniz? O halde Ege’nin en güzel adası Gökçeada‘yı gezmenin tam zamanı! Akvaryumu aratmayan koyları, taş evleri, Dibek Kahvesi, Rum Köyleri, kiliseleriyle bu rüzgarlı ada sizleri bekliyor… Lezzetli balıkları ve Ege otlarıyla hazırlanmış kahvaltıları da cabası. Ardından Bozcaada, Assos, Behramkale, Çanakkale, Gelibolu ve Şehitlik ile turunuzu tamamlayabilirsiniz.

assos

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı