Marmaris; Bir Tatil Beldesinden Fazlası

Herkesin tatil yapmak için can attığı muhteşem tatil beldelerimizden biri de Marmaris! Bildiğiniz üzere İçmeler, Turunç, Kumlubük, Hisarönü, Selimiye, Bozburun en çok tercih edilen ilçelerden sadece birkaçı!

“Peki Marmaris’i bu kadar ilginç kılan şey nedir?” diye sorarsanız, Belediye Başkanı Yardımcısı İsmet Kamil Öner’den başlayabiliriz. Kendisi Belediye Başkan Yardımcısı olma özelliğinin yanında, yolculuklarını bisikletle yapmakla ünlü!

Marmaris Bisiklet Turu, Marmaris Aktiviteleri

Hal böyle olunca Marmaris merakımız da hevesimiz de iki kat artıyor! Bisikletle ulaşım, yemyeşil doğa, sıcacık bir güneş, muhteşem ve buz gibi bir deniz… Bütün kış İstanbulluların ya da tüm büyük şehir çalışanlarının hayallerini süslerken, Marmaris de her açıdan bu isteklere cevap vermekle kalmıyor. Bir de bisiklet gibi ek imkanlar hatta ek eğlenceler sunuyor.

Ek imkanlar demişken, Marmaris’in sadece bir tatil beldesi olmadığına kanıt olarak önümüzdeki günlerde sizleri bekleyen aktivitelerin birkaçını listelemek istedik. Listenin tamamı ya da daha detaylı bilgilendirme için, http://marmaris.bel.tr/etkinlik/277/0/etkinlikler.aspx sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

 

1.SİBEL FINDIKOĞLU-SÜMER KARABENLİ SERGİ AÇILIŞI

26 Mayıs saat 18:00’da Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi’nde Sibel Fındıkoğlu’nun sergisinin açılışı bulunuyor. Marmaris Belediyesi sanatsal etkinlikleri destekleme konusunda oldukça aktif rol alıyor. Nitekim bir sonraki etkinliğimiz bir tiyatro oyununu kapsıyor.

 

2.”MIŞ GİBİ” TİYATRO GÖSTERİSİ ÖZEL PROFESYONEL İLGİM ORTAOKULU

29 Mayıs 2017 saat 12:30’da Özel Profesyonel İlgim Ortaokulu tarafından oynanan “Mış Gibi” adlı tiyatro oyunu, Marmaris Belediyesi Çok Amaçlı Salonda sahnede olacak.

 

3. ALTIN ADIMLAR KÜLTÜR SANAT DERNEĞİ KUĞU GÖLÜ BALE RESİTALİ

30 Mayıs 2017 saat 19:00’da yine Marmaris Belediyesi Çok Amaçlı Salonda sahnede olacak ve sanatseverlere muhtemeşem bir bale gösterisi sunacaktır.

 

4. DENİZCİLİK VE KABOTAJ BAYRAMI ETKİNLİKLERİ

1 Temmuz 2017’de Denizcilik ve Kabotaj Bayramı kapsamında etkinlikler düzenlenecektir. Saat 15:00’da başlayacak olan etkinlikler Marmaris Limanı’nda olacaktır.
Marmaris’le sınırlı kalmayıp, Muğla’daki etkinliklere de göz atmak isteyenler için tam liste http://www.mugla.bel.tr/Etkinlik-takvimi sayfasında yer almakla birlikte, bisiklet turu hakkında hatırlatma yapmazsak olmaz diyor ve detaylara geçiyoruz!

27 Mayıs 2017’de başlayacak olan bisiklet turu, Kuyucak’tan Akyaka’ya uzanan geniş bir parkuru kapsamaktadır.

 

Etkinliklerin her birinin sizi Marmaris’e biraz daha fazla çağırdığının farkındayız; Marmarisli değilseniz ya da Marmaris’te eş-dost tanıdığınız yoksa, Marmaris otelleri arasından bir seçim yapmanız gerektiğinin de! Bunun için en iyi Marmaris otel fiyatlarına ulaşabileceğiniz, üstelik tatil.com’a özel fiyatlardan faydalanabileceğiniz websitemizde, tatile ve seyahate dair aradığınız her şeyi bulmanız mümkün.

Kısacası Marmaris’e iyi yolculukar, bu güzel şehirde iyi tatiller dileriz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir