Norveç Fiyordları Gemi Turu

Gemi turu dünyanın farklı yerlerini görmek için her zaman iyi bir seçenek olmuştur. Özellikle aileyle gidebileceğiniz bu turlar, size pek çok şehri ve doğa harikasını gezerken, bu süreçte sürekli gittiğiniz lüks bir otel hizmeti vermektedir. Sadece bir gemi değil yaşama, eğlenme ve konaklama alanı olan bu gemilerin hizmet anlayışı ve lüksüne inanamayacaksınız.

Pek çok oda seçeneği bulunan gemi turları, tamamen sizin ekonomik durumunuza göre hareket etmenizi sağlar. Tatilinize başladığınız ilk andan itibaren hizmet konusunda tam not vereceğiniz bu gemilerde size aynı garson hizmet eder ve masanız hep aynı yerde ayarlanır. Yemekte açtıracağınız bir şarap adınıza işaretlenerek, ertesi gün ki yemekte tekrar içme fırsatı verir. Böylesine ince ayrıntıların bile düşünüldüğü gemilerde her gün odanıza bir gazete bırakılarak o gün hangi aktiviteler olup, akşam yemeğinde ne giyilmesi gerektiğinden haberdar olabilirsiniz. Seçeceğiniz oda seçeneği ile sabahtan akşama kadar yemeğinizi kendi kamaranızda yiyebilir, balkonunuzdan eşsiz mavilikteki denize dalıp gidebilirsiniz. Gündüz gezeceğiniz şehirlerden sonra, lezzetli yemekleri yiyerek akşam pek çok şova ve partiye katılabilirsiniz. Kaptan ve gemi mürettebatının da katıldığı bu gecelerde kendinizi özel hissedeceksiniz…

Norveç Fiyordları Gemi Turu

Bu turların en çok tercih edilenlerden biri de Norveç Fiyordları Gemi Turları… Bunun sebebi Norveç sahillerindeki fiyordlardır. Fiyordlar ise buzulların oluşturduğu dik yamaçlı ve deniz eski buzul koyaklarının aşağı kesimlerinin deniz altında kalmasıyla oluşan körfezlerdir. Öyle ki Norveç, İskoçya, Kuzey Amerika’da bulunan bu eşsiz kıyılar gezip görülebilecek en nadir yerler arasındadır. Tanrının kolu anlamına gelen fiyordlar, büyük mercan resiflerine de ev sahipliği yapmaktadır.

Norveç gemi turları hem konforlu hem güvenli bir şekilde gezeceğiniz turlardandır. Uluslararası gemi standartlarında inşaa edilen bu gemiler, dalgalanmayı minimuma düşürerek, büyük bir konforla seyahat etmenizi sağlar. Bu gemiler içerisinde spor yapabilir, güvertede gezerken balinaların zıplayışlarına şahit olabilir, buz pateni yapabilir, tırmanma duvarına tırmanabilir, masaj yaptırabilir, havuz başında uzun uzun güneşlenebilir ve akşamları casinolarda şansınızı deneyebilirsiniz. Farklı milletlerden çalışanlarıyla gemide dil sorunu yaşamak zorunda kalmazsınız.

Norveç Fiyordları

Bunun yanında kara gezilerinde; Kiel, Kristiandand, Hellesylt/Geiranger, Flaam, Stavanger ve Goteborg gibi şehirleri dolaşma fırsatını yakalayacaksınız. Stavanger’de legodan yapılmış gibi duran beyaz evleri gördüğünüzde inanamayacaksınız. Norveç Kronu kullanılan bu şehirde bankadan paranızı bozdurabilirsiniz. Fiyordları gezmeye başladığınızda daha küçük teknelere binerek masalsı bir vadinin içine gireceksiniz. İki kıyıyı birleştiren köprüler ve yazlıklar burada ilginizi çekecek. Ayrıca akan erimiş kar suları da kıyaya yanaşan tekneden doldurup, içebilme şansınız var. Dikkat edin rüzgarlı olan fiyordlarda şapkanız uçmasın. Ayrıca buralarda dolaşan minik keçileri de görebilirsiniz.

Norveç Fiyordları Gemi Turları

Vaaz Kayası denilen monoblok granit ise dikkat çeken yerler arasındadır. 600 metre yükseklikteki bu kaya, çıktığınızda size düşme hissi verebilir. Şehir içinde de gezebileceğiniz küçük katedrallerde, Norveç’in yerel güzelliklerini görebilirsiniz. Hellesylt ve Geiranger’de ise Avrupa’nın en derin gölünü görebilir, Dalsnibba tepesine gelerek buzulları görmek için helikopter kiralayabilirsiniz.

Tatil.com fırsatlarıyla geleceğiniz bu turlarda, dünyanın en refah ülkelerinden Norveç’in eşsiz manzarasının tadını başka yerde bulamayacaksınız…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı