Paskalya Turları

Paskalya Bayramı’nın en renkli yüzünü görebileceğiniz Paskalya turları Paskalya tavşanı, rengarenk yumurtalar ve ihtişamlı yortuları kendi gözlerinizle görmenize olanak tanıyor. Tatil.com Paskalya tatilinizi de unutmadı.

Paskalya Bayramı, Hristiyanlar tarafından kutlanan ve İsa’nın dirilişinin anlatıldığı ve kutlandığı bayramdır. Paskalya Bayramı, kiliselerde gerekli ibadetin yapılabilmesi için Pazar günleri kutlanır. İlkbaharın gündönümü, gecenin ve gündüzün eşit olduğu 21 Mart’tan sonra dolunayın görüldüğü günün hemen devamındaki pazar günü kutlanır. Paskalya için genelde Nisan ayının ikinci Pazar günü önerilir ama Doğu ve Batı kiliseleri, yani Katolikler ve Ortodokslar Paskalya Bayramı’nı farklı tarihlerde (neredeyse bir ay arayla) kutlar. Batı Kilisesi için Paskalya 40 günlük oruç ve tövbe zamanıdır. 2014 yılında 20 Nisan tarihinde kutlanacaktır. Paskalya Bayramı’ndan en çok keyif alanlar şüphesiz çocuklardır. Çocuklar, efsane olarak anlatılagelen Paskalya Tavşanı’nın sakladığı yumurtaları bulmak için birbirleriyle yarışırlar. Yumurtaları esasen anne babalar boyayıp saklar. İşin o kısmı da yetişkinler için oldukça eğlencelidir. Paskalya Bayramı İspanya’da özellikle çok canlı kutlanır ve bu durum çoktan turistik bir aktivite haline gelmiştir.

Mayorka Turu

Paskalya tatili, bu renkli ve keyifli bayramı en güzel kutlandığı yerlerde izlemenizi sağlıyor. Paskalya kutlamalarını bizzat seyretmek mi istiyorsunuz? Çok şanslısınız çünkü Tatil.com Yurtdışı Paskalya turları ile tatilcilere cazip seçenekler sunuyor.

16 Nisan – 20 Nisan ve 17 Nisan – 21 Nisan tarihlerinde düzenlenecek bu turlar hakkında kısaca bilgi verelim.

Mayorka turu

Bu turda Palme de Mallorca şehir turuna katılarak Bellver Kalesi, La Seo Katedrali ve Almudania Sarayı’nı görebilirsiniz. Ekstra Son Amar gezisinde eski bir şatoda İspanyol flamenkosu ve Mayorka şarabı sizi bekliyor. Ekstra Drach Mağaraları ve Es Calderes Gezisi’ne de katılabilirsiniz. Ekstra La Calobra, Soller, Valdemossa gezisine de katılabilirsiniz.

Madrid turu

Madrid şehir turunda görebileceğiniz yerler Puerto del Sol, Plaza Mayor, Paseyo de la Castellana, Gran Via, Plaza de Espana, Kraliyet Sarayı ve Puerto de Alcala var. Ekstra Toledo turunda UNESCO Dünya Kültür Miras Listesi’nde yer alan bu etkileyici kenti gezebilirsiniz. Madrid’de bolca boş vaktiniz de olacak.

Madrid Turu

Barselona turu

Barselona ünlü mimar Gaudi’nin eserleriyle büyüleyici bir şehir. Şehir turunda Plaza de Catalunya, La Rambla Caddesi, Kristof Colomb Heykeli, La Sagrada Familia Kilisesi, Plaza de Espana gibi eserler göreceksiniz. Ekstra Gerona & Figueras veya Montserrat & Sitges turlarına katılmanız mümkün.

İspanya & Portekiz turu

Santiago de Compostela, Lizbon, Porto bu turda göreceğiniz şehirler. UNESCO Kültür Mirası Listesi’nde yer alan St. James Hac Yolu Santiago de Compostela’da. Lizbon şehir turunda Rossio Meydanı, St. Georges Şatosu, Alfama Meydanı, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Sao Jorge Kulesi ve Alfama’yı görebileceksiniz. Porto şehir turundaki duraklarınızdan bazıları Bento İstasyonu, San Fransisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali ve şarap mahzenleri.

Ekonomik Paskalya turları için adresiniz her zaman olduğu gibi Tatil.com.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı