Sımsıcak Bir Tatil Ufukta: Sömestr Termal Otelleri

Eski yıl iyisiyle kötüsüyle bitti, yılbaşı geldi geçti. Şimdi ufukta yeni tatil hedefleri var. Kış ayları sürerken ve önümüzde tam on beş günlük bir sömestr tatili varken ne yapmalı diyenlere Tatil.com’un önerileri: sömestr termal otelleri.

Termal Otelleri

Termal oteller deyince aklınıza neler geliyor? En başta sımsıcak termal sular elbette. Termal kaynaklar yüzyıllardan beri insanların ilgi odağı olmuş çünkü şifalı özelliklerine inanılmış. Günümüzde de yeni yeni deneyler ve araştırmalar termal kaynakların gerçekten de bazı rahatsızlıklara iyi gelebildiğini gösterdi ve göstermeye devam ediyor. Kas, kemik ve eklem rahatsızlıklarından nörolojik ve psikolojik rahatsızlıklara kadar birçok olumlu etki keşfedilmiş durumda. Elbette, kalp hastaları, ileri yaştaki kişiler ve çocuklar yüksek sıcaklıktan ötürü doktorlarına danışmadan önce termal kaynakları kullanmamalılar.

Bu yararlardan mahrum kalamayacağınız kadar çok termal otel var Türkiye’de. Sömestrda konaklayabileceğiniz ekonomik termal oteller hakkında birkaç öneriye ne dersiniz?

Sömestr'da Termal Tatil

Afyon termal otelleri: Afyon ili ferah havası ve sucuk, lokum gibi tatlara sahip olan lezzetli mutfağının yanı sıra kaliteli termal otelleriyle de dikkat çekiyor. Burada birçok lüks tesiste hem termal kaynaklardan yararlanabilir hem de lüks bir konaklama keyfine varabilirsiniz.

Kütahya termal otelleri: Termal otellerin en güzel olduğu yerlerden biri de Kütahya ili. Burası, ikinci efes olarak adlandırılan Aizonoi Antik Kenti’ne de ev sahipliği yapıyor. Üstün hizmet kalitesi cabası…

Nevşehir termal otelleri: Kapadokya bölgesi yüzyıllardır gizemini korumuş bir yer. Ürgüp Göreme yöresindeki peri bacaları lav kalıntılarının milyonlarca yıl boyunca rüzgar ve yağmur tarafından şekillendirilmesi sonucunda meydana gelmiştir ve tarih boyunca yerleşimlere de ev sahipliği yapmıştır. Bu bölge termal kaynaklar kadar beş yıldızlı termal oteller veya butik termal oteller yönünden de zengin.

Sömestr Termal Otelleri

Yalova termal otelleri: Yalova hem insanın içini ferahlatan doğası hem de yakın mesafesiyle oldukça rağbet gören bir ilimiz. Aynı sebeplerden ötürü buradaki termal oteller hep tatilcilerle dolup taşıyor. Sevimli tesislerde özenli hizmet için adres burası.

Bursa termal otelleri: Bursa, Türkiye’nin en büyük şehirlerinden bir tanesi. Bursa’nın termal kaynakları Türkiye’nin en büyük mağaralarından birine de ev sahipliği yapan Oylat’ta yoğunlaşmış halde. Oylat kaplıcaları ve yeşiliyle büyüleyen Oylat yaylası ziyarete değer.

Termal otellerde yer ayırtmanız çok kolay! Tatil.com internet sitesinden online rezervasyonla veya Müşteri Hizmetlerimizi aradığınızda birkaç dakika içinde termal tatiliniz hazır!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir