Sonbaharda Gidebileceğiniz Kültür Turları

Ağustos ayıyla birlikte yaz mevsimine veda ediyoruz. Ama bu, tatile veda ediyoruz anlamına gelmiyor. Çünkü mevsimler biraz değişti ve sonbaharın ilk ayları da keyifli tatiller için ideal. Düşünsenize, okullar açılmış, kalabalık azalmış, havanın kavuruculuğu gitmiş, tatlı bir sıcaklık kalmış. Artık birçok kişi tatil için Eylül ve Ekim aylarını tercih ediyor. Sonbaharda nerelere gidilir, neler yapılır diye merak ediyorsanız, işte Tatil.com’da bulabileceğiniz ve sonbaharda gidebileceğiniz kültür turları.

Ege Akdeniz turları: Öncelikle şöyle bol denizli bir tatil yapmamış veya yapıp doyamamışlara gelsin. Eylül ayında Ege ve Akdeniz kıyılarının keyfini tattınız mı? Tatmadıysanız bu fırsatı kaçırmayın. Bu bölgeyi bütün olarak da gezebilirsiniz, belli bir bölgesini de gezebilirsiniz. Tatil.com’da Kısa Ege Akdeniz turu, Uzun Akdeniz Ege turu, Karya turu, Likya turu, Pamfilya turu bulabilirsiniz. Kısa turlar 5-6 günken uzun turlar 8-9 güne kadar çıkabilir. Zamanı ayarlamak size kalmış. Karya turu Datça ve Marmaris yöresini, Likya turu Fethiye’den Kaş’a kadar olan bölgeyi, Pamfilya turu Kemer, Side ve Alanya’yı kapsar. Tatil.com ayrıcalığıyla bu turlarda birçok günübirlik tekne turu da sizi bekliyor. Sıcaktan bunalan biriyseniz Eylül ayında bu turlardan müthiş keyif alacaksınız. Yine Tatil.com’da Bodrum ve çevresini görebileceğiniz Bodrum turu ve Ayvalık, Cunda Adası, Bozcada’yı kapsayan Misya turu ile Çeşme ve Kuşadası’nın bulunduğu İonya turu da seçenekleriniz arasında.

Kapadokya turları: Rüzgar ve yağmurun şekillendirdiği peri bacalarıyla ünlü Kapadokya bölgesi, Ürgüp ve Göreme karasal iklimin hüküm sürdüğü bir yer ve büyük ölçüde açık alan. O yüzden burayı güneşin etkisini biraz azalttığı sonbahar aylarında daha rahat gezebilirsiniz. Kapadokya turları hafta sonu turları olarak da düzenlenir ama çömlekleriyle ünlü Avanos’u, Üç Güzelleri, Ihlara Vadisi ve Yeraltı Şehri’nin yanı sıra ilk Hristiyanların konakladığı peri bacaları kaçırmamak için 3-4 günlük bir tur daha iyi olur. Elbette Tatil.com Kültür Turları arasında bulabilirsiniz.

Batı Karadeniz turları: Karadeniz turları arasında en çok ilgi çekenlerden, en kısa sürelilerden ve en ekonomik olanlardan biri Batı Karadeniz turları. Uzun Karadeniz turları veya Doğu Karadeniz turları muhteşem manzaralarla unutulmaz bir deneyim sunsa da yemyeşil bitki örtüsünden dolayı oldukça yağış aldığından ötürü sonbahar ve kış aylarında gezmek daha zor olabilir. Amasra’ya kadar düzenlenen bu turlara katılmaya doyamayacaksınız.

Tatil.com Kültür Turları sayfasında dört mevsime uygun kültür turları bulabilirsiniz.

Bunlara da göz atın...

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir