Tatilde Formunuzu Korumanın 5 Yolu

Hepimizin tatildeki en büyük problemi yemeyi, içmeyi abartarak tartıda yeni kilolara merhaba demek! Kış boyu yaz tatilinde giyeceğimiz bikini ve mayolar içinde güzel görünmek için verdiğimiz kiloların büyük bir kısmını tatilde geri alıyoruz. Bütün bunları önlemek, sağlığımızı ve formumuzu korumak için tatilde yapmanız gerekenleri 5 başlık altında topladık. Keyifli okumalar!

1.Açık Büfe

shutterstock_293874032

Açık büfenin ne kadar güzel bir seçenek olduğu su götürmez bir gerçek. Ama ne yazık ki bir sınırı olmadığı için ipin ucunu kaçırabiliyoruz. Tabii bunun sonucunda istenmeyen kilolara merhaba diyoruz. Tatil sonunda fazla kilolar canımızı sıkmasın diye öncelikler küçük tabakları kullanmalı, az porsiyonlar tercih etmeliyiz. Bol kalorili, yağlı yemekler yerine hafif olanları yiyerek formumuzu daha rahat bir şekilde koruyabiliriz.

2.Egzersiz

shutterstock_555582304

“Tatilde de mi?” dediğiniz duyar gibiyiz! Ama unutmayın spor bu işin ayrılmaz bir parçası. Sabahları erken uyanıp otelin fitness salonunda yapacağınız yarım saatlik egzersiz, metabolizmanızın erkenden çalışmasını sağlayarak formda kalmanıza yardımcı olacak.

3.Doğa Yürüyüşleri

shutterstock_216724624

Akşamüstü güneşin batışını izlerken sahilde yapılacak yürüyüşten daha güzel ne olabilir ki? Hem de sevdiğiniz yanındaysa! Tamam, bu olayın romantik kısmıydı. Gelelim fasulyenin faydalarına! 🙂 Yemekleri yediniz, doğal olarak şişkinlik hissediyorsunuz. Yürüyüş yapmanın tam zamanı! Hem daha rahat hissetmek hem de yediklerinizi daha rahat sindirebilmek için yürüyüş biçilmiş kaftan. Tatilinizi yaptığınız bölgeye göre doğanın içerisinde, sahil kenarında ya da tarihi turistik mekanları gezerek değerlendirebilirsiniz.

4. Yüzme

shutterstock_435369031

Tatil dediğimizde aklımıza gelen ilk şeylerden biri yüzmek. Yüzmenin çok fazla kalori yaktığını düşünürsek formda kalmanın en güzel yollarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Tatil yaparken formda kalmanın en güzel yolu belki de. Bir taşla iki kuş misali. 🙂

5.Asansör Değil Merdiven

shutterstock_191654840

Belki de hayatımızın her köşesinde uygulamamız gereken bir konudan bahsedeceğiz. Asansör hayatımızı kolaylaştıran güzel icatlardan sadece biri. Ancak gün geçtikçe artan hareketsiz yaşamlar sonucu asansör kullanmamak bile büyük farklar yaratmaya başladı. Tatilde asansör yerine merdiven kullanarak hareket alanınızı genişleterek istenmeyen kiloların önüne geçebilirsiniz. Unutmayın, hareketsiz yaşamın getirdiği tek şey kilolar değildir. Bununla birlikte gelen sağlık sorunları da cabası.

Güzel bir tatilin yanında getirdiği kilolara dur demenize yardımcı olacak öneriler ile bu yaz hiç olmadığınız kadar mutlu olacaksınız. Yaz bitmeden tatil keyfinin tadını çıkartmayı unutmayın! Yaz fırsatları devam ediyor! 🙂

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı