Tatilde Instagram Beğenilerinizi Uçurmaya Var Mısınız?

Sosyal medyayı hayatımızın olmazsa olmazları arasına taşıdık malumunuz. Bunların arasında Instagram, en sevdiklerimiz arasında yerini aldı ve daha uzun süre orada olacağa benziyor. Gelin biz de hakkını verelim...“Doğru açı doğru ışık” fotoğraflarımızın baş tacı olsun. Yoksa ters açının denizde kimlerin başına işler açtığını unutmayın :) Işık her daim yüzünüze vursun.

instagram
Instagramda iyi bir profilim olsun, beğeniler, yorumlar havalarda uçuşsun diyorsanız buyrun sizi şöyle alalım. Öncelikle size ve en çok takıldığınız çevreye yakıştığını düşündüğünüz bir tema belirleyin. Örneğin; oldschool dediğimiz soluk renkli fotoğraflar teması, gri-beyaz aydınlık teması, sarı sıcak renk teması vb. “İyi de bu temayı nasıl oluştururum? Photoshop kullanamıyorum” derseniz telefonlarınızdaki fotoğraf düzenleme uygulamalarıyla harika işler çıkarabilirsiniz.Son günlerde canlı renk temaları oldukça popüler aklınızda bulunsun…

bağbozumu
Gelelim konsept belirlemeye… Bu zamana kadar kitaplı-kahveli, kedili-bebekli fotoğrafları zaten denediniz:) Şimdi daha değişik konseptler belirleyin. Yaratıcılığın sınırı kesinlikle yok, biraz emek ve biraz zamanla, aldığınız geri dönüşler yüzünüzü güldürecek. Trendler arasında ayçicek tarlaları, lavanta bahçeleri içinde çekebileceğiniz fotoğraflar mevcut.Şimdiden size bir ipucu verelim; bağbozumu yaklaşmakta ve Bozcaada İnstagram fotoğraflarının mabedi. :) Yaz dolayısıyla yapılan müzik festivalleriyle hem kendinizi ödüllendirin hem takipçilerinizi kıskandırın. Festival yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz… >>> Yaz festivalleri Top 10

festival
Poz vermeyin! Evet doğru okudunuz artık bir duvarın, bir manzaranın önüne geçip sabit durduğunuz pozlar yok. O anı yaşarken yaptığınız minimal salınım hareketler ve yüzünüzde gerçekliğini kaybetmeyen gülümsemenizle doğal fotoğrafı yakalayabilirsiniz. Fotoğraf için yaşamamalı, yaşadığınız anı fotoğraflamalısınız. Ardından fotoğrafınızla küçük filtre oynamaları yapabilir, aldığınız beğenilerin keyfini sürebilirsiniz.

Doğru açı ve doğru ışık tamam ama sanki bir şeyler içinize sinmedi mi? Malumunuz her kadının fazla bulduğu 5 kilosu vardır ama artık fotoğraf editlemelerinizle onlara da elveda diyebilirsiniz. Sizin için en doğru olduğunu düşündüğünüz uygulamayı indirin sonra düzenlemenizi yapın. Bunu yaparken kapıları, duvarları kaydırmamaya, abartıp Secret’s mankenlerine taş çıkartmamaya özen gösterin yeter :)

Son ipucumuz da # hastag, instagram size 30 adet kullanım hakkı tanısa da siz fotoğraflarınızın altında 11-12 adeti aşmayın. Coolluktan ödün vermeyin ve fotoğrafınız için uygun olan çok paylaşım almış hastagleri seçin. #instamood #instacool #travel vb. Tüm bunlardan sonra tatilinizde arkanıza yaslanın ve gelen beğenilerinizin tadını çıkarın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı