Tatile Çıkmadan Önce Hayat Kurtaran İpuçları

-Hayatım plaj terlikleri nerede?

-…?

Tatile çıkarken hep bir aksilik yaşayanlardan mısınız? O zaman bu yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Tatil planlarınızı yapmaya başladığınız tarihten itibaren o gün gelinceye kadar planlı bir şekilde adımları gerçekleştirirseniz her şeyin yolunda gittiği tatilinize kavuşabilirsiniz. Kağıdı, kalemi hazırlayın! İşte o altın değerinde ipuçları!

1.Tatilden 3 Veya 4 Ay Önce

shutterstock_504082096

Tatil yapmaya karar verdiğiniz anda yapmanız gereken şeylerin başında gideceğiniz bölgenin iyice araştırılması, bölgenin gitmeyi istediğiniz dönemdeki turist popülasyonu, kalacak yer durumu araştırılmalıdır. Bu dönemde otelde kalacaksanız rezervasyonunuzu yaptırmalı hangi ulaşım yolunu kullanacaksanız biletinizi ayırtmalısınız. Bu aynı zamanda erken rezervasyon fırsatları sayesinde bütçenize de katkı sağlayacaktır.

Eğer yurt dışında tatil yapmaya karar verdiyseniz vize ve pasaport işlemlerini halletmiş olmanız gerekli.

2.Tatilden 1 Hafta Önce

shutterstock_459236620

Sıra geldi valiz hazırlamaya! Her şeyin yazılı olduğu bir kontrol listesi yapar ve bu adımları takip ederseniz eksiksiz bir bavulun garantisini veriyoruz. Kontrol listesindeki olmazsa olmazlarınız; almanız gereken ilaçlar, anahtarlar, dermokozmetik ürünler, eğer seyahatiniz yurt dışına ise gerekli evraklar vb.

Bir diğer önerimiz ise evcil hayvan sahiplerine. Tatile çıkmadan önce sevimli dostlarımızı kime emanet edeceğinize karar vermelisiniz. Bunun için evcil hayvan otelleri seçenekleri dışında güvenebileceğiniz kişileri tercih etmelisiniz. Bir başka seçenek ise evcil hayvan dostu otellerini tercih ederek can dostu arkadaşlarımızla geçireceğimiz güzel tatilin tadını çıkartmak.

3. Ve O Gün Geldi Çattı!

shutterstock_678024499

İstanbul trafiği malumunuz! Hangi ulaşımı tercih ederseniz edin aracınızın kalkış saatinden bir saat önce orada olacakmış gibi evden çıkın. Bahsi geçen tatili yurt dışında planladıysanız pasaport kontrolünü de hesaba katarak evden çıkmalısınız. Uçak veya otobüsle yolculuk edenler için üşüme riskine karşı yanınıza hırka almanızı ayrıca tavsiye ediyoruz. Bir gece önceden ağır ve yağlı yemekler yemeyin ki yolculuk esansında istemediğiniz durumlar ortaya  çıkmasın. 🙂

Evden çıkmak demişken… Acaba ütüyü çektim mi derdi? Tabii ki bu yazıyı okuduktan sonra kalmayacak çünkü siz valizinizi çoktan hazırladınız! 😀

Şimdi geriye bütün yılın yorgunluğunu attığınız güzel bir tatil yapmak kaldı. Sizin için her şeyi düşünen tatil.com‘la tatile gitmek zaten çok kolay! İyi tatiller!

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı