Ultra Her Şey Dahil Oteller ve Fit Kalma Savaşı

Ultra her şey dahil oteller, hem birbirinden güzel hizmet seçenekleri hem de fiyat-performans dengesi açısından hepimizin gözdesi! Bir otel düşünün ki kahvaltısı, öğle yemeği, 5 çayı, akşam yemeği ve alkolü ödediğiniz fiyata dahil olsun bir de üstüne hamam, sauna, fitness merkezi, otopark, masa tenisi, lunapark, aerobik, su jimnastiği, deniz bisikleti, kano gibi aktiviteleri de ücretsiz olsun!
O zaman ne yapıyoruz? Hemen ultra her şey dahil oteller listemize göz atıyoruz ve kral otelde en kral tatili yapıyoruz! Çünkü neden yapmayalım? 🙂

Peki her şey bu kadar mükemmel olabilir mi? Üzgünüz ama itiraf etmeliyiz ki bizim ultra her şey dahil otellerimiz bile kusursuz değil, çünkü işin bir de hepimiz için geçerli olan bir boyutu var ki o da fit olmak/kalmak ya da olmamak/kalmamak. Fit olmakla olmamak arasındaki bu ince çizgide,
istediğiniz tarafta kalmanız için size birkaç önerimiz var!

Öncelikle biliyoruz ki, hepiniz tatile çıkmadan önce, kendinize birtakım sözler veriyorsunuz. “Açık büfeden çok yemeyeceğim”, “Acıkmadıkça yemeyeceğim”, “Şeker tüketmeyeceğim”, “Eat clean, be healthy”! Peki ya bunlar gerçekçi sözler oluyor mu? Kaya gibi sağlam iradesi olanları bir kenara koyup, biz iştahlı çoğunluğu dikkate alırsak, cevap tabii ki hayır! Ultra her şey dahilin açık büfesindeki birbirinden güzel croissant, pasta, börekleri görünce kimin iştahı açılmaz ki? Akşamüstüne doğru güneş batarken şöyle buz gibi bir birayı tüm sene çalışarak hak etmedik mi? Koca senenin yorgunluğunu gönlümüzce yiyip içerek atamayacak mıyız?

yemek

İşte bahsettiğimiz ince çizgiye hoş geldiniz! Buradaki keskin ayrımda, ilk tavsiyemiz zaten kış boyu hayatınızdan sporu, hareketi eksik etmemeniz olacak. Eğer ki, günlük belli bir aktivitenin üstüne çıkarsanız, zaten metobalizmanız hızlı çalışacak, kaslarınız hep aktif olacak. Dolayısıyla bir haftalık “kaçamak” sizi sıfır noktasına götürmeyecektir. Üstelik böyle bir alışkanlık edinmiş olduğunuz için, vücudunuz sizden sürekli olarak hareket etmenizi talep edecek. Hareket etmediğiniz her dakika, vücudunuz tarafından sinyaller alacaksınız. Bu yüzden, spor alışkanlığını edinmek kendiniz, bedeniniz ve ruhunuz için yapabileceğiniz en güzel ve en kalıcı iyilik olacak! Bedeninizi sevin ve ona saygı gösterin!

giphy (1)

Hepsi bu mu? Hayır! Tatil boyunca tabii ki tatlı yada alkol kaçamakları yapmak isteyeceksiniz. Sadece sağlıklı şeyler yiyemezsiniz. Vücudunuzun da arada sırada hem şaşırmaya hem de psikolojik olarak rahatlamaya ihtiyacı var. Sizi mutlu eden şeyleri yapmanız bedeniniz ve ruhunuz için de doğru ve yerinde bir hareket. Zaten canınızın istediği bir şeyi yemeyerek, kendinizi strese soktuğunuz an, kortizol hormonu devreye girecek ve yağ yakmanız imkansızlaşacaktır. Aksine böyle bir durumda yemeden bile kilo almanız olası! O yüzden “no stress”!

giphy (2)

Oteldeki tüm yiyecek ve içecek imkanlarını gönlümüzce ya da midemizce yedik, içtik peki şimdi ne yapıyoruz? 🙂 Cevap basit; hareket ediyoruz! Tabii ki tatilde, ağırlık kaldırmak istemeyebilirsiniz, ancak yüzme hem tüm vücudumuzu çalıştıran bir spor hem de hepimizin en sevdiği! O zaman ne yapıyoruz? Yiyoruz, içiyoruz, yüzüyoruz, eğleniyoruz! Yüzmeyi sevmeyen azınlıktaysanız, sizin için de çözümlerimiz bitmiyor, sizi yazının başına tekrar yönlendiriyoruz. Ne demiştik? “Hamam, sauna, fitness merkezi, masa tenisi, lunapark, aerobik, su jimnastiği, deniz bisikleti, kano gibi aktiviteler” tamamen ücretsiz! Çünkü ultra her şey dahil!
Bu kadar çok aktivite seçeneği arasında, illa ki sevdiğiniz bir tanesi vardır değil mi? Biri olmasa diğerini yapabilirsiniz! Üstelik bu aktivitelerin hepsinin birbirinden eğlenceli olacağına şimdiden kefiliz! Hem eğlenecek hem de yedikleriniz etkilerini minimuma indireceksiniz. Daha ne olsun?

giphy (3)

Önerilerimizin son etabını okumaya hazır mısınız? Tatiliniz bitti, eski temponuza geri döndünüz. İşler, güçler, sağlıklı beslenme düzeni, spor düzeniniz hepsine aynen tam gaz devam! Göreceksiniz ki, bu sefer tatil keyfiniz size büyük bir pişmanlık ve vicdan azabı olarak dönmeyecek. Yediğiniz, içtiğiniz, eğlendiğiniz yanınıza kâr kalacak. Gerçekten motivasyon ve enerji toplamış olarak normal düzeninize geri döneceksiniz. Haydi o zaman ultra her şey dahil oteliniz ve ultra her şey dahil tatiliniz hayırlı uğurlu olsun!

giphy (4)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı