Vizesiz Tatil Seçenekleri

Dünyanın neresinde yaşarsanız yaşayın bir başka ülkeye seyahat etmek, herkesin isteği ve hayalidir. Avrupa ülkelerinde yaşayanlar gibi çoğu ülkeye vizesiz seyahat edebilenler için çok daha kolay ve rahat bir tatil anlayışı olsa da, bizlerin de vize ile uğraşmaya gerek kalmadan ve zaman kaybetmeden gidebileceğimiz birçok ülke mevcut. Vize almadan kolaylıkla gidip, yeni bir ülkeyi görmenin heyecanını yaşayıp, bir yurt dışı tatili yapmanın keyfini sürebileceğiniz destinasyonları sizler için derledik:

Sırbistan:

Vizesiz Sırbistan

Hafta sonu bile kaçabileceğiniz Sırbistan, Novi Sad, Niş, Karlofça ve Belgrad gibi şehirleriyle Avrupa’da vizesiz gidebileceğiniz en güzel ülkelerden biridir. Özellikle Belgrad’ın, gece hayatı ile ışıldayan bir şehir olduğunu da söylemek gerek.

Rusya:

vizesiz rusya

St. Petersburg ve Moskova gibi şehirleri ve Beyaz Geceler Turları’yla komşumuz Rusya, sahip olduğu derin kültürden, edebiyatına ve sanatına kadar görülmesi gereken ilgi çekici bir yer olmayı hep sürdürmüştür.

Tayland:

vizesiz tayland

Dünyanın her yerinden turist akınına uğrayan Tayland, gece hayatı, doğal güzellikleri, plajları ve adalarıyla mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. Tayland’ın incisi Phuket ve Pattaya size unutamayacağınız bir yurt dışı tatili sunacaktır.

Makedonya:

Makedonya Vizesiz

Balkanların vizesiz gidilen ve görülmesi gereken ülkelerinden biri olan Makedonya; Ohrid ve Kanyon Mataka gibi bölgeleri ile tatil için keyifli bir ortam sunuyor.

Güney Afrika Cumhuriyeti:

vizesiz güney afrika

İki okyanusa birden kıyıları olan, Cape Town ve Johannesburg gibi şehirleriyle göz kamaştıran, sıcak iklimi, bitki örtüsü, dağları, sahilleri, çölleri ve doğal zenginlikleriyle Afrika Kıtası’nın cazibe merkezi olmayı başarıyor.

Japonya:

vizesiz japonya

İleri derece gelişmiş şehirleri ve ön plana çıkan teknolojik gücüyle adından söz ettiren Japonya, kültür ve yaşantısıyla da dikkat çeken farklılığını günümüze kadar korumayı başaran nadir ülkelerden biri. Vizesiz seyahat edebileceğiniz Japonya’da farklı deneyimler yaşayabilirsiniz.

Arjantin:

vizesiz arjantin

Renkli, modern, eğlenceli bu ülke, Güney Amerika’nın merak uyandıran ülkelerinden biri. Mesafe olarak uzak ve uçak biletlerinin pahalı olması nedeniyle, herkes için kolayca gidip gelmek mümkün değil ama başkent Buenos Airles ile görülmesi gereken ülkelerden biri olarak listemizde yer alıyor.

Bosna Hersek:

vizesiz bosna hersek

Balkan topraklarında kardeş ülkelerimizden biri olan Bosna Hersek, Saraybosna, Poçitel, Mostar ile görülmesi gereken ve hala Osmanlı izlerini taşıyan vizesiz yurtdışı destinasyonlarından biri.

Fas:

vizesiz fas

Raban, Kazablanka, Tanger ve Marakeş şehirleriyle yabancı turistlerin dikkatini çeken Fas, vizesiz gidilebilecek ülkelerden biri. Sahra Çölü, tarihi, plajları, dağları, kraliyet sarayları, vahaları ve dünyanın en eski antik şehri olan Fez ile inanılmaz bir tatil deneyimi olacaktır.

Maldivler:

maldivler

Maldivler tam 1200 adadan oluşan Hint Okyanusu’nda ki ülke otel adaları, harika plajları ve doğal güzelliği ile tatilcileri büyülemektedir. Siz de bu büyünün etkisine kapılmak için planlarınızı yapmaya başlayabilirsiniz.

Hong Kong:

hong kong

Çin Halk Cumhuriyeti’ne bağlı özel yönetim bölgesi olarak Hong Kong, Kowloon Yarımadası ve 235 kadar adadan meydana gelmektedir. Asya’nın dikkat çeken bu ülkesi vizesiz seyahat edebileceğiniz diğer ülkelerden biri.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı