Yurtdışı Yılbaşı Turu

Yeni bir yıl her zaman yeni heyecanlar ve yeni umutlarla gelir. Bir de söylenti vardır “Yeni yıla nasıl girerseniz bütün yıl öyle devam edersiniz” diye. Yeni yılı, yeni heyecanları yeni mutluluklarla kavuşturmanın en güzel yolu da yurtdışı yılbaşı turu. Tatil.com yurtdışı yılbaşı turu ile yıla tatille girin, tatille devam edin.

Yurtdışı Yılbaşı Turları

Yılbaşı tatili aslında bir gün. 31 Aralık’ın ertesinde 1 Ocak tatil. Yılbaşı eğlenceleri dolayısıyla uykusuz kalacaklara bir nevi armağan. Ama birçok kişi yılbaşını evde veya bir mekanda partilerle değil turlarla geçirmeyi tercih ediyor artık. Hele de bir sürü ekonomik yurtdışı seçeneği olduğunu göz önünde bulundurunca birçok kişi fırsatları es geçmiyor. Birkaç gün izinle dört dörtlük bir yurtdışı turu ayarlamanız mümkün.Bazı tatilciler yılbaşı tatiline biraz daha önce çıkıp gittikleri ülkelerin Noel kutlamalarını da seyretmek ister. Noel, Hristiyanların 25 Aralık’ta kutladığı bir bayramdır. Noel Baba’nın, yani (Antalya Demre’de ikamet ettiği söylenen) Aziz Nicholas’ın yıl boyu uslu duran çocuklara hediye dağıttığı rivayet edilir. Anne babalar süslü çoraplar içinde veya özel olarak bezenmiş çam ağaçları olan Noel ağaçlarının altına hediyeler bırakır. Sabah hediyeleri bulan çocuklar, bunların Noel Baba’dan geldiğine ister inansın ister inanmasın mutluluktan havalara uçar. Dışarıda da büyük ihtimalle kar manzarası eşliğinde ilahiler okunur ve başka kutlamalar yapılır.Noeller çok şenlikli geçtiği için dünyanın dört bir yanından insan da yine dünyanın dört bir yanındaki kutlamaları seyretmeye gelir.

Venedik Turu

Tatil.com yurtdışı yılbaşı turları sayesinde birçok harika şehri kış manzaraları eşliğinde görmeniz mümkün. İşte yurtdışı turlarından bazıları:

Viyana turu: Klasik müziğin ve güzel sanatların doruğa ulaştığı, Avusturya’nın başkenti Viyana kışın da çok etkileyici.

Moskova St Petersburg turu: Kış aylarında karla kaplı manzarası en güzel ülkelerden biri olan Rusya’ya gitmeye ne dersiniz? Rusya’nın eski ve yeni başkentlerinde yapılacak bu muhteşem tur kaçırılmaz. Kızıl Meydan ve Kremlin Sarayı göreceğiniz yerlerden sadece ikisi. Hem de vizesiz bir tur.

İsviçre Turu

İsviçre Fransa İtalya turu: Bu turda bir değil tam üç ülke var. İsviçre karda beyaza bürünmüş tepeleriyle tam bir kış kenti. Fransa yılbaşında da ışıklar ve aşıklar şehri. İtalya’da Roma, Floransa, Venedik, Milano ve Napoli’yi bir de kışın görme fırsatı.

Ekonomik yılbaşı turları sayesinde ister yurtdışında ister yurt içinde mükemmel bir tatil yapabilir, yepyeni bir yıla içiniz kıpır kıpır başlayabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir