2018 Kayak Tatili Rotaları

2018 planlarını yapmaya başladıysan bu yazımız tam da sana göre. Yeni yılda kendine daha fazla zaman ayırmaya, gitmediğin şehirleri gezmeye, yeni spor aktiviteleri edinmeye ne dersin? Tüm bu sözler havada kalmasın diye tatil.com hep yanında!

1)Uludağ

uludağ

Marmara Bölgesi’nin en yüksek dağı olan Uludağ, 2543 metre yüksekliğindedir. Ülkemizin en büyük kayak tesislerine sahip olan Uludağ, kış turizminin en sevilen ve tercih edilen adresidir. Ulaşımın kolay olması tercih edilmesinde öncelik sağlamaktadır. Bursa merkezden telefirikle, otobüslerle ve özel aracınla kolayca ulaşım sağlayabilirsin. Zorluk derecesi değişen ve uluslararası standartlara sahip pistler bulunmaktadır. Bölgede bulunan kayak okullarında dersler alıp yeni spor aktivitelerine başlayabilirsin. Tüm günü kayak pistlerinde geçirdikten ve  çılgınlar gibi eğlenip, yorulduktan sonra Uludağ otellerinin spa merkezlerinde rahatlayıp tatilin keyfini sürebilirsin.

2)Kartalkaya

kartalkaya

Bolu’da Köroğlu Dağları’nın 2200 metre yüksekliği bulduğu zirvede yer alan Kartalkaya, günden güne kış ve kayak turizminin vazgeçilmez adresi olmuştur. Çam ağaçlarının yeşilinin beyaz örtüyle kaplandığı sezonda kayaksever misafirlerini  de ağırlamaya başlamaktadır. Bu dönemde Aralık ayı başından Mart sonuna kadar denk gelmektedir. Bölgedeki tesisler eğlencenin adresini oluşturmak için kar partileri, sucuk – ekmek partileri düzenlemektedir. Kayak, kızak ve kar motorları ile gezinti yapabileceklerinin başında gelmektedir. Ailenle, arkadaşlarınla bu kış nereye gitsem diye uzun uzun düşünme Kartalkaya senin adresin olsun.

3)Kartepe

kartepe

Kocaeli’ne bağlı doğayla iç içe Kartepe, Marmara Bölgesi’nin 3. yüksek dağıdır. Green Park Kayak Merkezi bölgenin tek tesisi olması ayrıcalığını elinde bulunduruyor. Avantajlı durumu da zorluk derecelerine göre farklı pistlere ulaşım imkanın kolaylığıdır. Zirveye çıkmak istediğinde 4 farklı lift, teleski ve telesiyej çeşitleriyle bulunmaktadır. İster kendi ekipmanlarınla kayabilirsin, ister tesisten ekipman kiralayabilirsin. Bu kış karın tadını Kartepe’de yaşa!

4)Sarıkamış

sarıkamış

Kış turizminde ilklerin adresi olan Sarıkamış, 2018 planlarında gidilmesi gereken yerlerin başında gelmeli. Neden mi? Çünkü Sarıkamış, Sarıçamlarla kaplı kayak pistiyle Dünya’da tek olma özelliğine sahip. Oksijenini hayal dahi etmek mümkün değil. Sarıçamlar kuru havada yetiştiği için bölgede nem sıfırdır. Bu durumda yağan kar kristal tanesi olarak kalıp buzlanmaya engel oluyor ve sakatlanma durumu kolay kolay olmuyor. Kristal kar, Sarıkamış Kayak Merkezi’nde Alplerden sonra görebileceğin tek adres. Bu kış Sarıkamış kaçmaz. :)

5)Palandöken

palandöken

Türkiye’nin en uzun kayak pistine sahip olan Palandöken, 3125 metre yüksekliğe sahiptir. Zorluk seviyelerine göre 22 çeşit pist bulunmaktadır. Ekipmanlarını kiralayarak pistlerde dilediğin kış sporunu yapabilirsin. Palandöken’de bulunan otellerde dağ ve kar manzarasına karşı şömine başında keyif yapabilir, yorgunluğunu spa merkezlerinde atabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu
Kapalı