Avrupa'nın En Güzel Kasabalarından Biri Türkiye'de

Geçtiğimiz günlerde bir turizm sitesi (Trips To Discover) Avrupa’nın en güzel kasabalarını belirledi. İşte o listede Türkiye’de aklına hemen gelmeyecek bir yer var. Bakalım neresi?

1)Manarola – İtalya

UNESCO’nun koruma altına aldığı İtalya’da Cinque Terre bölgesinde yer alan Manorala listemize ilk sıradan giriyor.  Manorala’ın yeşim rengi sularında yüzmeden dönemeyeceksin!

2)Garmisch-Partenkirchen – Bavaria Almanya

Avusturya sınırında yer alan bu kasaba Almanya’nın en gözde kayak ve snowboard tesislerine sahip. Kayak pistleriyle iddialı olan bu kasaba, kayakseverlerin tercihi olmaya devam edecek.

3)Portree – İskoçya

Isle of Skye’in merkezi Portree, küçük ama olsukça renkli bir kasaba. Her mevsim birçok ziyaretçiyi ağırlayan kasabaya özellikle bahar aylarında gitmeden önce iyi bir planlama yapmalısın. Oteller ve restoranlar aylar öncesinden rezerve edilmiş durumda oluyor. Aklında olsun. 🙂

4)Reine – Norveç

Yeşil, mavi doğa renkleri ve o kırmızı pastel renkli balıkçı evleriyle sıradışı uyum içerisinde masalsı bir balıkçı kasabası Reine. Kesinlikle kuş bakışı olarak kasabayı seyretmelisin.

5)Colmar – Fransa

Orta Çağ’dan kalma rengrarenk evleriyle adeta Fransa’nın küçük Venedik’i olarak anılıyor. Alsas şarap başkenti olarak da biliniyor. Basel Havaalanı’na yakınlığı ile kasabanın ulaşımı oldukça kolaydır.

6)Marsaxlokk – Malta

Büyük pazarıyla meşhur Marsaxlokk, özellikle deniz ürünlerini sevenlerin dilediklerini kolayca bulabileceği bir kasaba. Geçimini balıkçılıkla sağlayan Marsaxlokk, Malta’ya gittiğinde görülmesi gereken yerlerden.

7)Portmagee – İrlanda

İrlanda’nın Kerry şehrinde yer alan Portmagee küçük bir kasabadır. 6. yüzyıldan kalma manastır olan Skelling Michael’ı görmek isteyen turistlerin uğrak noktası halinde gelmiştir.

8)Bled – Slovenya

Zümrüt yeşili bir dağ gölünün üzerinde yer alan adacık parçasının üzerine kurulu kilisesi ile muhteşem bir görsel şölen sunuyor. Son yıllarda popüler turistik bir kasaba olmuştur. Bled Kalesi’ni ziyaret etmeyi unutma.

9)Hallstatt – Avustralya

Büyüleyici bir kasaba! UNESCO Dünya Mirasları listesinde korunmaya alınmış olan bu kasaba her mevsim bambaşka bir güzelliği sunuyor. Ölmeden önce görülmesi gereken yerler listene Hallstatt’ı mutlaka eklemesin.

10)Marmaris – Türkiye

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Marmaris, günümüzde de tarihin izlerini taşımaktadır. Ege Denizi’nin bitip Akdeniz’in başladığı bölgede olan Marmaris, masmavi denizi, sıcak kumlarıyla tüm ziyaretçilerini kendine müdavim ediyor. Yaz tatili için Marmaris’i tercih eden yerli ve yabancı turistler birçok plaj ve koyun yanı sıra tekne turlarından, safari turlarına kadar çeşitli aktivitelere katılabilirler. Bu yaz planının hazır değilse Marmaris otellerine göz atmanı öneririz.

Bunlara da göz atın...

1 Yorum

  • Can Atlas , Mayıs 19, 2018

    Marmaris’i görmüş birisi ve aşık olan birisi olarak Marmaris’i bu listede görmek gerçekten memnun etti beni.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir