Denizin Altında Bir Gece Geçirmeye Ne Dersiniz ?

Bir sabah uyandığınızda, dört bir yanınızın denizaltı belgeseli gösteren ekranlarla çevrili olduğunu düşünün, tembelce ilerleyen, binlerce renkte ve güzellikte balıklara yaklaşıyorsunuz, ama o da ne? Hepsi capcanlı, siz elinizi yaklaştırdıkça onlar kaçışıyor… Denizin altında binlerce çeşit rengarenk balıkla turkuaz bir sabaha uyanmak mümkün mü? Evet, Zanzibar’daki bu denizaltı odasında, deniz altında mercanlarla, gökkuşağı renkli balıklarla harika bir sabaha uyanmak mümkün.

Pemba Adası The Manta Resort

Afrika’nın en “muhteşem” adası kabul edilen Zanzibar’ın Pemba Adası‘nda yer alan “Manta Resort” isimli otelde yer alan 3 katlı bu “denizaltı odası”, engin Hint Okyanusu’nun tam ortasında yer alıyor. En üst katında güneşlenebileceğiniz bir terası olan bu odada, karaya ayak basmak için yüzerek yol katetmeniz gerekiyor, en ilginç yanı ise en alt katta yer alan okyanusun alt kısmında; ahtapot, mürekkep balığı, mercanlar gibi pek çok balıkla güne merhaba demek.

Pemba Adası

Dalgaların altında uyumak ne kadar kulağa güzel gelse de, okyanusun ortasında uyumak ne kadar güvenli derseniz, dünyanın güvenini kazanmış meşhur İsveçli mühendislerin inşa ettiği bu otel, yırtıcılardan büyük dalgalara kadar her çeşit tehlikeye karşı korunaklı tasarlanmış.

The Manta Resort Sualtı Odası

Zanzibar; bembeyaz kum plajlarından, kırmızı kabuklu muz gibi tropikal meyvelerine, egzotik baharatlarından turkuaz renkli denizine kadar bambaşka bir dinlenme cenneti. Eğer Afrika’ya seyahat edecekseniz, Zanzibar’ı keşfetmeden, “denizaltı odasını” görmeden, dönmemelisiniz!

Zanzibar'ın Pemba Adası

The Manta Resort

The Manta Resort Hotel

Fotoğraflar: Jesper Anhede

1 Comment

  • dilber , Eylül 15, 2014

    İnsanların hayal gücü sınır tanımıyor…….

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir