Yaz tatilini nerede yapacağınıza karar verdiniz mi?

Mart ayıyla birlikte güneş şimdiden kendini açık seçik göstermeye başladı bile, sonra yavaş yavaş hava ısınacak, montları bir kenara atıp ince, püfür püfür kıyafetlere geçeceğiz. Sonra da nasıl olduğunu anlamadan yaz gelecek. (Kışın geldiğini nasıl anlayamamıştık, hatırlatırım.) Okullar tatil olacak, yıllık izinler alınacak ve herkesi bir yaz tatili telaşı alacak.

Plajlarda yüzlerce insan şezlong kapma yarışına girecek, daha sakin bölgelerde emekli nüfusu birden artacak, yazlık bölgelerdeki gece kulüpleri dolup dolup boşalacak, çocuklarıyla birlikte hem dinlenmek hem eğlenmek isteyen aileler tatil köylerinin yolunu tutacak. Macera sevenler yurt dışında bambaşka kültürlerin peşinden koşacak.

yaz tatili

Kulağa hoş geliyor değil mi? Tatile gitmeden önce valiz hazırlamak bile ne kadar heyecanlı geliyor. Tamam, sakin olun; bahar henüz geldi. Yine de bu yaz tatil planınızı şimdiden yapmanızda fayda var. Kış başından beri süren erken rezervasyon fırsatlarından faydalandıysanız şimdi gönlünüz de cebiniz de rahat. Peki ya bu fırsatı kaçırdıysanız ne yapacaksınız?

Üzülmeyin, hâlâ süper lüks otellerde çok uygun fiyatlarla konaklamanız mümkün. Beş yıldızlı, dört yıldızlı, her şey dahil, ultra her şey dahil… Hangisini istersiniz? Antalya tatili, Alanya tatili, Marmaris tatili ya da Bodrum tatili… Kafanıza hangisi yatıyor. Şöyle bir arkanıza yaslanın ve henüz vakit varken sadece hayal kurun. Nereye, kiminle gitmek, nerede kalmak istiyorsunuz, bir düşünün.

Türkiye mi yurt dışı mı? Türkiye’yse hangi bölge, Akdeniz’se hangi şehir, o şehrin en güzel oteli hangisi? Yurt dışıysa turla mı gitmek istiyorsunuz, özgürce kendiniz mi dolaşmak istiyorsunuz? Vizesiz ülkeler mi, Avrupa mı? Kültür gezisi mi yapacaksınız yoksa bayılana kadar alışveriş mi? Hadi hadi, biraz daha düşünün. Sevgilinizle mi gideceksiniz, ailenizle mi, yoksa şöyle yıllardır hayalini kurduğunuz gibi kalabalık arkadaş grubunuzla mı? Tatilinizi neyle taçlandıracaksınız? Dalış turuyla mı, müzelerle mi, yoksa çılgınca bir şey yapıp safariye mi çıkmayı tercih edersiniz?

yaz tatil

Dünya çok büyük, gezilecek o kadar çok ülke, yapılacak o kadar çok şey var ve bunlar için o kadar az zamanımız var ki… Tamam, şimdi buna üzülmenin sırası değil. Tatil yapacak kadar şanslıysanız işe koyulun hemen. İyisi mi şöyle sağlam, dolu dolu bir yaz tatili planı yapın ve zaten kısıtlı olan bu çok özel zamanınızın hiçbir saniyesini boşa geçirmeyin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı