Sonbaharın Hafta Sonu Kaçamağı: Abant

Hafta sonu yaklaşıyor acaba ne yapsak? Şehrin kaosundan kurtulmak için nereye gitsek? Sevgilime, eşime sürpriz yapacağım nereye gidebiliriz? Sorularının en güzel cevabı geliyooor: Abant. Bu hafta sonu aklınızdaki soru işaretlerini gelin Abant’ta bırakın! Yapabilecekleriniz ve nerede kalabileceğiniz gibi detayları da sizin için yazımızda derledik. Keyifli okumalar…

Abant’a Nasıl Gidilir ve Neler Yapılır?

Abant’a İstanbul’dan gidecekseniz 280 kilometrelik bir yol sizi bekliyor olacak. Özel aracınızla gidiyorsanız Bolu Dağı çıkışından Abant sapağına sapmalısınız. Otobüsle gidecekseniz de Bolu terminalinden Abant arabalarına binmeniz gerekecek. Eğer Ankara’dan gidecekseniz de 225 kilometrelik bir yol sizi bekliyor olacak. Ortalama 2,5 saatlik bir yolculuğun ardından mükemmel bir hafta sonuna ilk adımı atmış olacaksınız.

Yürüyüş Ve Fotoğraf Çekimleri

Keyifli bir yolculuğun ardından Abant tabiat parkına girdiğinizde yeşilin binbir tonunu görmeye, yeşil cenneti yaşamaya hazır olun. Her adımı sanki film sahnesi gibi mizansen içeren bir doğa harikası adeta. Çember şeklini almış gölün etrafını yürüyüş parkurlarıyla adımlayabilirsiniz. Spor ayakkabılarınızı ve sonbahar mevsimi için üzerinize kalın bir şeyler almayı unutmayın, sonra pişman olabilirsiniz. Çevrenizde spor yapan, yürüyüş temposuyla ortamın ritmine uyum sağlayan, fotoğraf makinelerinin deklanşöründen elini kaldıramayan insanlar göreceksiniz.Profesyonel fotoğrafçıların doğa fotoğrafları için en uygun sezonu artık başladı. Amatör olarak başladığınız çekimlere Abant’ta profesyonelliğe taşıyabilirsiniz. Çünkü doğa size bu imkanı sunuyor.

Bisiklet Turu Ve Ata Binme

Bisikletseverler, bisikletleri yanında değilse bile bu keyiften mahrum kalmıyorlar ve hemen soluğu girişteki bisiklet kiralama noktasında alabiliyorlar. Gölün etrafında pedallamak bir bisikletseverseniz muazzam olacaktır bizden söylemesi. Ata binmeye ne dersiniz? Abant Gölü etrafında bulunan birkaç noktada belirli sürelerde atla gezinti de yapabilirsiniz. Doğaya ait hissedebileceğiniz, her türlü aktiviteye yer verebileceğiniz eşsiz güzellikte hem de kolay ulaşım imkanıyla hafta sonunun tercih edilesi adresi.

Motorsiklet Tutkusu

Motor tutkunlarının da tercih noktası olduğunu İstanbul, Ankara ve birçok çevre ilden gelmiş motorcuları gördüğünüzde anlayacaksınız. Eğer sizinde böyle bir motorsikletle gezi turuna çıkma isteğiniz varsa Abant Gölü aklınıza gelebilecek ilk adres olmalı.

Piknik Ve Geleneksel Mangal

Abant Gölü çevresinde bulunan ormalık arazide yerde ateş yakmanıza izin verilmiyor ki bu da doğayı koruma adına oldukça özenli bir davranış. Yeşil cennetinin içindeki çardakların etrafında kendin pişir kendin ye mantığıyla kurulan tesislerde pikniğin ve mangalın tadını sevdiklerinizle çıkarabilirsiniz. Doğaya zarar vermeden tüm bu güzelliği doyasıya yaşayın.
Bölgede maalesef faytonlarda bulunmakta. Özveriyle söyleyebiliriz ki faytona binme, atlara eziyet etme!

Abant’ta Nerede Kalınır?

Gelelim bu yeşilin her tonunu barındıran cennette, bir hafta sonu kaçamağı için nerede kalabilirsiniz? Bölgede birbirinden güzel oteller bulunmaktadır. Şömine başında keyif yapabileceğiniz, hafta sonu romantizminize eşlik edebilecek eşsiz güzellikte tasarlanmış otellerde keyfin doruklarına ulaşabilirsiniz. Tatil.com bu durumda da yanınızda size ise sadece seçim yapmak kalıyor. Abant size karavanınızda kalma ve kamp yapma imkanıda sunuyor. Değişik bir macera isterseniz bu seçenekte aklınızda bulunsun.

Tatil.com Abant Otel Seçenekleriyle Yanınızda:

Abant Palace Hotel

Abant Lotus Otel

Bunlara da göz atın...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir