Türkiye’den Instagram’a Renk Katacak 5 Yer

Senin için bu yaz Instagram’da ses getirecek, takipçilerinin merakla paylaşımlarını stolklayacağı 5 yeri sıraladık. Kimisi yeşile doyuracak, kimisi sonsuz huzuru yaşatacak hatta mutluluğun fotoğrafını bile çekebilirsin. Hazırsan başlayalım…

1)Kelebekler Vadisi

fethiye/ kelebekler vadisi

Kelebekler Vadisi’nde mutluluğun fotoğrafını çekebilirsin. Eşi benzeri bulunmayan, masmavi denizin çevrelediği bir vadi, dik kayalıklarla izole olmuş bir doğa harikası adeta. Adını birçok kelebek türünün yaşam alanı olmasından alıyor. Konaklama için kamp ya da Kabak Koyu/ Faralya tarafında bungalov, pansiyon veya otel tercih edebilirsin. Fethiye otellerinde keyifli bir tatilin günlük kaçamağını Kelebekler Vadisi’nde de değerlendirebilirsin.

2)Bozcaada

Bozcaada

Yunan mitolojisinde Tenedos olarak bilinen, 16.yüzyılda Piri Reis’in haritalarıyla Bozcaada ismini alan ada günümüzde oldukça popüler olmuştur.  “Okullar kapanmadan, Temmuz – Ağustos sıcakları bastırmadan, bir yerlere kaçayım ama öyle çok da uzak olmasın” diyorsan Bozcaada baharı yaşamak, Instagramda’da yaza merhaba demek için biçilmiş kaftan!

3)Uzungöl

Uzungol

Uzungöl’de yeşile doyacaksın! Profilini Karadeniz’in yemyeşil doğasıyla renklendireceğin, her anı fotoğraflama hissi uyandıracak adresin Uzungöl.  Vadiden gelen berrak sularla oluşmuş olan göl, doğayla eşsiz uyum içerisideki ahşap evlerle büyüleyici bir etkiye sahip. Kaostan, gürültüden bunaldıysan bi’ mola ver ve Uzungöl’e git.

4)Datça

Datca

Popüleriteden uzak, sakin koyları, keşfedilmeyi bekleyen bükleri, badem ağaçları ve Can Yücel’in izlerini yaşamak için Datça’yı rotana eklemelisin. Baştan söyleyelim gitmeden önce çantana Can Yücel kitapları eklemeyi unutmamalısın. Huzur, bolca edebiyat ve kahve eşliğinde bir tatil için Datça’nın büklerine davetlisin.

5)Kaş

kaş turkey

Likya Yolu ve Karia Yolu’nun kesişim noktasında olan Kaş, büyük bir tarihi mirsası barındırıyor. Antik kentleriyle tarihe yolculuk, doğa harikası yürüyüş rotaları ve plajlarıyla birçok maceraya atılabilirsin. Tarihi su altı şehirlerine dalış yapmak istersen Kaş’ın mavinin her tonuna sahip denizi seni bekliyor. Kaş’ta konaklama için ekonomik ve konforlu otelleri tercih edebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı