Vizesiz Turlar

Yurt dışına çıkmanın çok zor olduğunu düşünüyorsunuz bazen, değil mi? Pasaport işlemleri, vize işlemleri, ateş pahası uçak biletleri, güvenilir olup olmadığını bilmediğiniz oteller, pansiyonlar… Oysaki pasaportunuzu çantanıza atıp gidebileceğiniz bir sürü ülke de olduğunu biliyor musunuz? Yapmanız gereken işi uzmanlarına bırakmak ve gideceğiniz ülkeyi seçmek.

Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne girme sürecine destek olan ve sınır kapısındaki vize uygulamasını kaldıran bu ülkeler dünyanın her yerinden turist akınına uğrayan birer cennet. Balayına mı çıkacaksınız? Toplayın bavulunuzu Maldivlere, Seyşellere gidin. Arkadaşlarınızla keyifli bir yurt dışı turu mu yapmak istiyorsunuz? Şöyle bir haftalık Balkanlar turuna ne dersiniz? Sevdiğiniz kişiyle baş başa romantik dakikalar geçirebileceğiniz, diğer yandan da farklı kültürler tanımak mı istiyorsunuz? Sizi Bangkok, Pattaya ya da Phuket turuna davet ediyorum öyleyse. Çılgınlar gibi eğlenmek mi istiyorsunuz? Buyurun St Petersburg’un Beyaz Geceler’ine…

Seçenekler o kadar fazla ki… Capcanlı renkleriyle Küba, rengarenk kumaşları ve baharatlarıyla Fas, güzel insanları ve bize çok benzeyen kültürüyle Ukrayna… Evet, işte vize işleriyle vakit kaybetmeden keşfedeceğiniz bir dolu ülke, onlarca şehir ve yüzlerce yıllık tarih! Kâh gizli saklı kalmış egzotik güzellikler, kâh dünyanın en popüler destinasyonları olsun, vizesiz yurtdışı turları, yurt dışı tatilini deneyimlemek isteyenlerin bir numaralı tercihi.

Vizesiz turlar sayesinde vize işlemleriyle uğraşmaktan kurtulmak bir yana ne kalacağınız oteli, ne uçak ya da otobüs biletini dert edeceksiniz. Tatil.com sizin için otobüs, uçak, otel ve özel turlardan oluşan çok detaylı ve kusursuz tur programları hazırlayacak, size de yerinize kurulup gittiğiniz ülkeyi bir film gibi canlı canlı izlemek kalacak!

Peki vizesiz ülkelere giriş nasıl yapılıyor?

Öncelikle pazaportunuzun tur dönüş tarihinizden sonraki 6 ay geçerli olması gerekiyor. Ayrıca gerekli vize sayfalarının da boş olması çok önemli. Süresi dolmuş veya boş sayfası kalmamış bir pasaport sizi hiçbir yere götürmez, bilginize. Pasaportunuzdaki imza bölümünün sizin tarafından imzalanmış olması gerekiyor. Sınır kapısına geldiğinizde pasaportunuzuda bir sorun olmadığı takdirde turla gelmiş olmanın da avantajıyla kalacağınız oteller ve dönüş uçağınızın rezervasyonu yapıldığı için sınır kapısından kolayca geçebileceksiniz. Genellikle vizesiz ülkeler seyahat sağlık sigortası yaptırmış olmanızı isterler. Tabii Tatil.com ile vizesiz yurt dışı turuna çıkacaksanız bunu da düşünmenize gerek kalmayacak.

Tatilini yurtdışında geçirmek isteyenlerin buluşma yeri olan Tatil.com’a siz de bir uğrayın, kredi kartına cazip taksit avantajlarıyla vizesiz yurtdışı turları seçeneklerinden dilediğiniz birine rezervasyonunuzu yaptırın.

Bunlara da göz atın...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir